Zeman využil debatu na ČT k podlézání Babišovi. Prohlásil, že v kauze Čapí hnízdo mu věří

Profesor Jiří Drahoš a prezident Miloš Zeman se střetli v debatě na České televizi. A jedna věc z ní plyne úplně jasně: Zeman za každou cenu bude stát za Andrejem Babišem, a to dokonce tak, že bude veřejně tvrdit, že si v České republice lze objednat trestní stíhání. Stejně jako současný premiér v demisi.

Zeman na otázku Světlany Witowské, proč změnil názor a v případě své prohry ve volbách nebude požadovat 101 hlasů, odpověděl: „To není změna názoru.“ Označil krok, který avizoval Drahoš – tedy že by premiérem nejmenoval trestně stíhaného člověka – za amatérský, aby tak obhájil, že Babišovi v případě své prohry nabízí další bianco šek.

Zeman se nakonec přidal k Babišovu tvrzení, že si v České republice lze objednat trestní stíhání. Drahoš na opakovanou otázku Witowské sdělil, že podle indicií, které má, nevěří, že Babiš v kauze Čapí hnízdo nepodváděl. Naproti tomu Zeman zvedl Babišův argument o tom, že „miliardář nepotřebuje 50 milionů“ a ještě v souvislosti s Babišovým případem zmiňoval Alenu Vitáskovou, která má vazby na Martina Nejedlého, svou velkou podporovatelku a někdejší kandidátku na Úsvit.

Z první části debaty bychom si tak měli odnést jedno, to hlavní: Spojenectví Babiš–Zeman je neměnné, pevné a současný prezident udělá všechno proto, aby se mu zavděčil. A stejně tak mu nelze věřit, že by nevyužil možnost abolice, protože neříkal pravdu ani v otázce milostí.

Právě na nebezpečí paktu Hradu a Agrofertu bychom měli při volbách myslet.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?