Zeman zaručil Babišovi premiérské křeslo. Podmínka 101 hlasů už neplatí

Prezident republiky se rozhodl, že bude škodit do posledního možného momentu, kdy bude svou funkci zastávat. Přestože před časem trval na tom, že druhý pokus Andreje Babiše o sestavení vlády musí být podložen 101 hlasy z poslanecké sněmovny a zaručí tak důvěru pro nový kabinet, nyní je vše jinak. Pokud Zeman nevyhraje volby, „stojedničku“ nechce.

Zeman zřejmě cítí, že by po následujícím víkendu mohl být poraženým v boji o Pražský hrad a tak Babišovi slíbil, že se nemusí o premiérské křeslo bát. Během února ho jmenuje předsedou vlády za každou cenu.

Ukázalo se tak, že mocenský pakt Zemana a Babiše funguje i nadále bez jakýchkoliv problémů. Prezident, cítíci možnou porážku, tak umožní svému dlouholetému souputníkovi vládnout bez jakýchkoliv podmínek a vydláždí mu cestu za absolutní mocí. Pokud se hlavou státu stane Jiří Drahoš, zdědí tak po Zemanovi rozehranou partii, ve které je ve výhodě oligarcha z hnutí ANO.

Celá fraška, která se v posledních dnech odehrávala především v médiích, spekulujících o rozporech mezi prezidentem a premiérem, je tedy u konce a opět je jasné, že oba politici spolupracují na sto procent v zájmu naplnit scénář převzetí moci v České republice.

Není zde článek celý?