Žena napsala Zemanovi: Chce odpovědi na své otázky. Ptá se na Babiše i Putina

Blížící se prezidentská volba správně vzbuzuje v mnoha lidech dojem, že nyní se hraje o hodně. Nový prezident například může zastavit mocenské rozpínání Andreje Babiše nebo uchovat demokratické principy, které mohou být současnou hlavou státu ohroženy. Bohdana Holá se proto rozhodla napsat Miloši Zemanovi a požádat o odpovědi na své otázky.

Zajímá jí například, proč kampaň prezidenta působí tak neprůhledně, jak v roce 2013 zasáhl do volby hlavy státu Vladimir Putin nebo jaké jsou domluvy mezi Zemanem a Babišem.

Pane prezidente,

Vzhledem k tomu, že se neúčastníte předvolebních debat před volbou příštího Prezidenta ČR a v podstatě se odmítáte bavit s jinými než prověřenými médii, která jsou na Vaší straně nebo pod otevřenou nebo utajenou kontrolou Vašeho spojence pana Babiše (takže je úplně jedno, co se tam píše, protože to je stejně jenom reklama a PR), žádám Vás touto cestou o odpovědi na několik otázek, které jsou pro Českou republiku, podle mého názoru, velmi důležité a proto mám za to, že by všichni voliči měli znát pravdivé odpovědi na tyto otázky přímo od Vás a to ještě předtím, než se otevřou volební místnosti 12.1.2018.

Vzhledem k tomu, že:

  • mám za to, že otázky jsou pro Českou republiku velmi důležité
  • mám za to, že jste v poslední době nejevil příliš snahu odpovídat na jakékoli dotazy
  • a také s ohledem na fakt, že jste voleným zástupcem lidu České republiky a nikoli absolutistickým monarchou,

zasílám tento otevřený dopis i na redakce významných médií, aby mi případně pomohla se získáním odpovědí.

Kdo platí masivní a celoplošnou kampaň-nekampaň? Kdo nebo co jsou největší sponzoři Vás nebo jakýchkoli spolků a stran, které za Vás vedou Vaši prezidentskou kampaň?

Proč financování kampaně neprobíhá prostřednictvím transparentního účtu, který je k tomuto účelu ze zákona určen, ale s využitím prostředků na účtech prostředníků – spřízněných stran a hnutí, které transparentní nejsou?

Jaké smlouvy nebo dohody jste uzavřel Vy nebo s Vámi spřízněné spolky a strany jménem svým nebo ČR s hlavními netransparentními (i těmi třemi transparentními sponzory Vaší kampaně?

Jaký je obsah Vašich smluv/dohod s panem Babišem?

Podílely se významnou měrou na Vaší předchozí kampani v roce 2013 osoby, firmy nebo spolky jakkoli provázané s Vladimírem Putinem nebo obecně Ruskem? Pokud ano, co za svou podporu chtěly a co jste za to Rusku a V. Putinovi slíbil jménem svým a jménem ČR?

Podílí se na současné kampani-nekampani významnou měrou osoby, firmy nebo spolky jakkoli provázané s Vladimírem Putinem nebo obecně Ruskem? Pokud ano, co za svou podporu chtějí a co jste za to Rusku a V. Putinovi slíbil jménem svým a jménem ČR?

Proč soustavně obcházíte Ústavu ČR, volební zákon a další předpisy?

Proč nekoordinujete svou zahraniční politiku s oficiální zahraniční politikou státu?

Proč se s poukazem na svůj zdravotní stav soustavně omlouváte z mezinárodních akcí pořádaných našimi strategickými spojenci, zatímco na návštěvy zemí nepřátelských EU a NATO (Rusko, Čína…) si čas a energii vždycky najdete?

Proč soustavně odmítáte veřejnosti skládat účty ze svého končícího prezidentského období a schováváte se za svého mluvčího a devótní podporovatele, jako je pan Soukup, a také účastnit se předvolebních diskusí se svými protikandidáty?

Proč soustavně ve svých veřejných vystoupeních opovrhujete těmi, kteří Vás nevolili (i těmi, kteří Vás volili, ale méně okatě)?

Proč proti sobě poštváváte skupiny obyvatel, o kterých jste tvrdil na počátku svého mandátu, že je chcete v rámci svých možností spojovat?

Děkuji předem za odpovědi a přeji pěkný den.

S pozdravem                                                                           

Ing. Bohdana Holá

Není zde článek celý?