Ženy mohou přijít o nehty kvůli laku

Stálé prodlužování nehtů a používání gelů vede k tomu, že vlastní nehty se lámou, jsou křehké, přestávají správně růst.

Tím vzniká nebezpečí onycholýzy — odlupování nehtové ploténky z lůžka. V interview pro RN to řekla primářka a kandidátka věd Natalja Zatorskaja.

„Pochopte to správně: já nenabádám ženy, aby si úplně přestaly lakovat nebo prodlužovat nehty. Ale alespoň několik měsíců v roce si musí nehty „odpočinout“ od lakování a obnovovat se,“ vysvětlila Natalja Zatorskaja.

Uvedla také, že nebezpečným faktorem není pouze „chemie“, kterou se lakují nehty, ale i nástroje, kterými provádíme manikúru. Každý salón nebo nehtový servis je místem zvýšeného rizika nákazy plísňovými onemocněními a vážnějšími infekcemi. Proto je nutné prověřit, jsou-li dodržována v tomto zařízení základní hygienická a antiseptická pravidla, jak se sterilizují nůžky, pilníčky atd.

„Stříhat nehty je třeba ostře nabroušenými nástroji podle speciálních pravidel: stříháme do oválného tvaru na rukách a do hranatého na nohách,“ řekla Natalja Zatorskaja. „Tím předcházíme zarůstání nehtů. Abychom předešli tvorbě rýh a stratifikaci, je lépe chránit nehty před domácí chemií speciálními rukavicemi, používat zvláčňující krémy.“


Není zde článek celý?