Získal premiér Babiš dotaci neoprávněně? Dokument, který odpovídá, je v trezoru. Proč?

Andrej Babiš po tom, kdy OLAF řekl, že uzavřel vyšetřování. | FOTO: repro ČT

Nejpřísněji střeženým dokumentem je momentálně v České republice zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), který vyšetřoval, zda premiér Andrej Babiš a jeho rodina podvodem získala 50 milionů korun na stavbu svého venkovského sídla. Dokument je čím dál tajnější. Státní zastupitelství si verdikt vzalo do spisu, který proti Babišovi vede. Zároveň nedoporučilo jeho zveřejnění.

Alena Schillerová se tak může smát. Ona dokument zveřejňovat nemusí. Babiš je nehrdina, to je známé z předchozích kauz, kdy vinu házel na rodinu, vylhával se ze všeho atd.. Takže ten nic také neřekne. Jediné, co dnes vypustil, je, že dokument nečetl, přesto na OLAF jeho firma podala žalobu…

Je to trapná taškařice. Všichni zasvěcení vědí, nebo alespoň tuší, co v dokumentu je. Jen hrají podivnou hru na to, že nikdo nic neví.

Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější, že?

A tak tu všichni brání a obhajují Babiše. Kdyby se podobné vyšetřování týkalo kohokoliv v ČR kromě tohoto pána, postavy jako Ovčáček, Zeman, „novináři“ z Mf Dnes a Lidových novin by už onoho průseráře cupovaly na kusy, byl by odvolaný, nebo donucený k demisi. Teď ale ne. Teď si vysmátý Babiš chodí na svíčkovou do Lán. Že jde o celoevropskou ostudu nikoho nezajímá.

Není zde článek celý?