Změna. Ze Zemana je tento týden fanoušek EU a NATO. Co na to Okamura?

Volební tým Miloše Zemana přijal překvapivá a nepřekvapivá opatření před druhým kolem prezidentské volby. Nepřekvapivé jsou podpásové útoky na Jiřího Drahoše, které se začínají objevovat na proruských dezinformačních serverech, odkud je trollové šíří do nejrůznějších skupin na Facebooku. Překvapivé opatření je, že ze Zemana je najednou přítel Evropské unie a NATO. Sázka na okamurovce a jejich boj za vystoupení z EU mu totiž asi nevyšel. Tak to zkouší jinak.

Jediné, co Jiří Ovčáček od vyhlášení výsledku voleb vypustil, je informace o tom, že jsme součástí EU, NATO a že se tam musíme chovat jako energický a sebevědomý partner. Je to dost v kontrastu s tím, jak družně byl Zeman pozdravit členy SPD usilující o vystoupení z obou organizací. Okamuru, který na tom trvá, si Zeman naposledy minulý týden pozval na Hrad.

Ovčáčkovo zběsilé prohlášení zkritizoval také diplomat a europoslanec Pavel Telička. „Toto prohlášeni je vsak velmi plytké, vytahovačné, brnkající na populistickou notu a nemá ani jeden prvek aktivní, konkrétní a pozitivní politiky, a to v žádné rovině. Věřím, že nabídnete mnohem více,“ napsal na Twitter Telička.

Je to legrační podívaná. Více než 60 % voličů v pátek a sobotu řeklo, že nechce naši zemi dostat do Ruska a Číny, kam nás tahá Miloš Zeman. Naopak, více než 60 % voličů řeklo, že chtějí na Západ, proto volili Drahoše, Fischera, Horáčka, Hilšera, Topolánka nebo Kulhánka. Ve štábu Zemana v tu chvíli asi zaznělo ou…

A teď tedy bude ze Zemana na čtrnáct dní prozápadní politik.
Kdo tomuhle věří? A co na to jeho kamarád Okamura a jeho věrní?

Není zde článek celý?