Aktivistku hnutí #MeToo obvinili ze sexuálního obtěžování

Jednu z vedoucích představitelek hnutí #MeToo, kalifornskou poslankyni Cristinu Garciovou, obvinili z neslušného chování vůči muži, oznámila agentura Associated Press.

Podle informace médií Daniel Fierro, který pracoval v aparátu jiného poslance, prohlásil, že ho Garciová v roce 2014 hladila po zádech a pokusila se sáhnout na jeho hýždě. Fierro to ohlásil svému bývalému šéfovi Janu Calderonovi. V současné době se kauza Garciové vyšetřuje.

Připomeneme, že v USA se v minulém roce začaly hvězdy show byznysu hromadně přiznávat, že byly obtěžovány. V důsledku toho vzniklo hnutí #MeToo. Jako jeden z prvních byl ze sexuálního obtěžování obviněn americký producent Harvey Weinstein. Obvinili ho z obtěžování desítek žen, mj. slavných hereček jako jsou Angelina Jolie a Asley Juddová. Kvůli obviněním byl Weinstein propuštěn ze své vlastní společnosti a úřady New Yorku zahájily vyšetřování. Skupina žen podala k newyorskému soudu kolektivní žalobu proti producentovi a představitelům jím vedené společnosti.


Není zde článek celý?