Americká učitelka si stoupla na černou školáčku na hodině o otroctví

Američanka Patricia Cummingsová vysvětlovala svým žákům podstatu otroctví „naživo“. Během hodiny si stoupla nohou na záda své černé žákyni. Sděluje o tom Fox News.

Žáci sedmé třídy ze střední školy v New Yorku si stěžují na svou učitelku. Během hodiny dějin věnované otroctví, učitelka rozkázala černým dětem lehnout na podlahu a stoupla si nohou na jednu z holek. Takové přístupy ve výuce vyvolaly širokou odezvu v sociálních sítích.

Bylo informováno, že Patricia Cummngsová povídala dětem o otroctví. Aby udělala svou hodinu příkladnější, řekla dětem vystoupit k tabuli a lehnout přede třídou.

„Jedné z nich se zeptala: „Chápeš, jaké to je být otrokyní? Jak se cítíš?“ Když holčička odpověděla, že je v pohodě, učitelka si stopla na její záda a řekla: „Vidíte, jaké to je být otrokem?“ vypráví dítě ze třídy.

Dítě také dodalo, že dříve jim učitelka promítala filmy o utrpení nevolníků.

Cummingsová pracovala ve škole od roku 2016. Po tomto incidentu byla propouštěna, ovšem za několik dní se vrátila k práci. V současné se ohledně učitelky provádí prověrka. Podle zprávy Fox News, v této škole se učí 81% černochů a španělsky mluvicích dětí.


Není zde článek celý?