Americký voják byl nalezen nahý v lese, na což doplatil

Tři důstojníci z praporu amerického námořnictva v Japonsku byli propuštěni poté, co jeden z nich byl nalezen v lese ve stavu omámení a svlečený, píše Navy Times s odkazem na zdroje z tohoto úřadu.

K incidentu došlo na území americké základny v japonské prefektuře Okinawa. Podle zdrojů listu byl Jason Gabbard propuštěn ze služby poté, co ho našli na území základny v opilém stavu, z oblečení měl pouze boty. Dva další důstojníci, James Cho a Jason Holden, byli propuštěni za to, že se pokusili tento incident utajit.

Mluvčí amerického vojenského námořnictva Keith Cooková prohlásila, že jejich úřad vždy „provádí vyšetření a podniká příslušná opatření“, existují-li příznaky, že příslušníci nerespektují hodnoty Ozbrojených sil USA.

List The Wall Street Journal dříve s odkazem na obranný úřad informoval, že americké vojenské námořnictvo vyšetřuje případy deseti amerických vojenských příslušníků na základnách v Japonsku kvůli podezření z obchodu s narkotiky. Podle listu existuje podezření, že námořníci, včetně členů posádky letadlové lodi Ronald Reagan, mohli kupovat, požívat a prodávat drogy na území Japonska. Jde o LSD, extázi a další látky.


Není zde článek celý?