Babišovi se podařilo pomstít se Němečkovi. Ministr Vojtěch ho odvolal

V době, kdy byl Andrej Babiš ministrem financí, sváděl boj se Svatoplukem Němečkem, kterého se snažil dostat z jeho postu. Nyní, kdy majitel hnutí ANO ovládá celou vládu, podařilo se mu nepohodlnému exministrovi se pomstít. Vojtěch Adam, který úřad po Němečkovi převzal, ho odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě.

Babiš na Němečka házel špínu celou dobu, co spolu seděli ve vládě. Obviňoval ho z alkoholismu, napadal ho za údajně předražený nákup Cyberknifu do nemocnice, kterou vedl, do kampaně proti němu zasáhla i Babišem ovládaná média.

Všechny tyto útoky však sociálnědemokratický politik ustál. Na čistky, které provádí Babišovi ministři na úřadech a státem ovládaných společnostech, už ovšem nestačil. V pátek ho ministr zdravotnictví Adam Vojtěch odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě, což skryl za nicneříkající vysvětlení o manažerském selhání, vedoucím k destabilizaci nemocnice.

Přitom jde o typickou pomstu člověku, který odmítl dělat to, co mu oligarcha nařídí. Vojtěch byl na Němečka „nasazen“ již v době, kdy pracoval pro Babiše na ministerstvu financí jako jeho poradce. Měl například na svědomí podezřelý audit, který měl dokázat, že bývalý ministr zdravotnictví pochybil při výkonu své funkce.

Co se tehdy nepodařilo, dokonal Vojtěch nyní jako šéf zdravotnictví. Je jasné, že jde pouze o odplatu, kterou si však Babiš dokáže jako premiér obhájit.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?