Během leteckého útoku koalice vedené USA zahynul Rus

V Sýrii během leteckého útoku mezinárodní koalice vedené USA zahynul aktivista organizace „Jiné Rusko“ Kiril Anaňjev, sdělil agentuře RIA Novosti koordinátor organizace Alexandr Avěrin.

Dodal, že předtím Anaňjev bojoval jako dobrovolník na Donbasu, pak odjel do Sýrie. „Vojákem oficiálně nebyl,“ zdůraznil Avěrin.

V noci na čtvrtek aliance v čele s USA informovala o „neprovokovaném útoku“ na štáb Syrských demokratických sil ze strany provládních jednotek. V prohlášení stojí, že koalice provedla odvetné útoky, aby „odrazila akt agrese vůči partnerům, účastnícím se boje s IS„.

Podle údajů ruského ministerstva obrany, koaliční letectvo zaútočilo na syrské domobrance, kteří vedli operaci proti „spící“ skupině teroristů. Následkem bylo zraněno 25 lidí. Na ministerstvu podtrhli, že jednou z příčin incidentu bylo to, že domobranci nezkoordinovali svůj plán s Ruskem.

Ruské ministerstvo obrány kromě toho prohlásilo, že činnost USA zase demonstruje skutečné cíle aliance na území Sýrie. Na ministerstvu uvedli, že mezinárodní koalice nebojuje s IS, ale snaží se ovládnout ekonomická aktiva země.


Není zde článek celý?