Britové přestali navštěvovat solária kvůli strachu, že budou vypadat jako Trump

Britové nechodí do solárií ze strachu, že začnou vypadat jako americký prezident Donald Trump. Výsledky průzkumu vydal The Independent.

Podle publikace prezidentův vzhled může snížit riziko rakoviny kůže ve Spojeném království, neboť jeho obyvatelé dávají přednost přirozenému zbarvení, nikoliv „oranžovému nánosu“ na obličeji. To prohlásily téměř tři čtvrtiny obyvatel Spojeného království navštěvující solária.

Osm z deseti respondentů ve věku 55 až 64 let uvedlo, že Trumpova nepřirozená barva kůže je demotivuje od umělého opálení. Na této myšlence se shodlo 75 procent žen a 69 procent mužů.

Rodinný lékař Christy Lau varoval, že umělé opálení urychluje proces stárnutí pokožky a poškozuje její buňky, což vede k rakovině. „Skutečnost, že prezident má pod očima bílé kruhy, říká, že se opaluje v brýlích, ale to nestačí,“ dodala.

Podle Světové zdravotnické organizace ultrafialové záření může vést k rakovině kůže. Každoročně se ve světě registrují asi 132 tisíc případů melanomu, nejvíce agresivní formy onemocnění. Je to nebezpečné, protože metastázy se objevují velmi rychle a šíří se krví a lymfou po celém těle, což vede k rozvoji sekundárních rakovinných nádorů.


Není zde článek celý?