Expert oznámil, co pomůže Sýrii při odolávání americké agresi

Moskva musí do Damašku aktivovat dodávky moderních komplexů protivzdušné obrany a také cvičit více syrských vojenských specialistů, pouze v tomto případě se v Sýrii podaří potlačit nový projev agrese koalice USA, oznámil RIA Novosti známý vojenský expert, člen veřejné rady při Ministerstvu obrany Ruska Igor Korotčenko.

Koalice vedená USA pro boj se skupinou Islámský stát oznámila, že provládní ozbrojené formace zaútočili na štáb Syrských demokratických sil (SDF), ve kterém se nacházeli američtí poradci, následoval odvetný úder na syrské vojáky. Podle médií zemřelo asi 100 vojáků syrských provládních jednotek.

„Rusko bude reagovat na politické úrovni. Myslím si, že tato akce USA bude ze strany Ministerstva zahraničí RF odsouzena. Je však nutné chápat, že obviněními agresora nezastavíme. Je třeba v našich vojenských učilištích a akademiích cvičit syrské vojáky, musíme dodávat moderní protiletecké komplexy, aby v Sýrii mohli vzdorovat moderním letadlům americké koalice,“ řekl Korotčenko.

Expert poznamenal, že tento incident opět ukazuje nezájem Washingtonu na regulaci syrského konfliktu. Také vyjádřil přesvědčení, že USA budou pokračovat s vyzbrojováním radikálních bojovníků, budou jim poskytovat vojenské instruktory, financovat je a dělat vše, aby v Sýrii nenastal mír.

„Svojí politikou na Blízkém východě USA ignorují mezinárodní právo a stanovy OSN. V případě narušení syrského vzdušného prostoru musí být letadla koalice sestřelována jako ve Vietnamu, jenom to povede k vystřízlivění Washingtonu. V tomto případě jsou dodávky ruských systémů protivzdušné obrany (prezidentovi Sýrie Bašáru) Asadovi absolutně v souladu s mezinárodním právem,“ zdůraznil expert.


Není zde článek celý?