Hamáček pozměnil názor na Babiše. Snad mu to vydrží, doufá Chovanec

Nedělní sjezd ČSSD v Hradci Králové slibuje dramatický boj o post předsedy skomírající strany. Mezi největší favority ve volbě patří Milan Chovanec a Jan Hamáček. Oba jsou známí svým rozdílem v přístupu k vládnutí s Andrejem Babišem, ale zdá se, že bývalý předseda sněmovny trochu ustupuje ze svých názorů. Najednou by mu trestně stíhaný člověk ve vládě asi vadil, dříve to však pro Hamáčka problém nebyl.

Na změnu, nebo spíše lehký ústup v názoru upozornil bývalý ministr vnitra Sobotkova kabinetu na Twitteru. Podle Chovance je posun chvályhodný. „Jsem rád, že kolega Hamáček konečně souhlasí s mým postojem, že ve vládě nemůže sedět trestně stíhaná osoba!,“ uvítal na sociální síti.

„Ještě před nedávnem říkal v Právu a Mladé frontě DNES něco jiného, než píše ve včerejším dopisu členům strany. Tak snad mu to do neděle vydrží!,“ dodal a přiložil obrázky, které dokazují, jak se Hamáčkova rétorika změnila.

V dopise spolustraníkům totiž píše, že ve vládě by neměl sedět trestně stíhaný člověk, kdežto v rozhovoru na otázku: „Vy si tedy dovedete představit, že se ČSSD bude účastnit koaliční vlády s hnutím ANO, ve které bude Andrej Babiš?“ odpověděl, že si „dovede představit, že když budeme vybírat z několika špatných řešení, tak by to mohlo být nejméně špatné“.

Přístup k osobě Andreje Babiše bude na nedělním sjezdu jedním z důležitých aspektů, podle kterých budou delegáti volit nového šéfa sociální demokracie. Už nyní je jasné, že s Chovancem se nemohou těšit na láskyplnou spolupráci s hnutím ANO, kdežto u Hamáčka je možné úplně všechno.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?