Homosexuální krasobruslař z USA odmítl schůzku s Pencem kvůli jeho postoji ke gayům

Americký krasobruslař Adam Rippon, první atlet otevřeně se hlásící ke své homosexualitě, po kvalifikaci do národního olympijského týmu odmítl schůzku s americkým viceprezidentem Mikem Pencem za jeho údajně kritický postoj k LGBTQ komunitě, píše portál Business Insider s odkazem na USA Today.

Rippon minulý měsíc nařkl Pence z toho, že v minulosti financoval „léčbu gayů“. Rippon měl na mysli kontroverzní a vědecky nepodloženou léčbu, která se snaží změnit sexuální orientaci a pohlavní identitu jedinců.

Pence, který stojí v čele americké olympijské delegace v Jižní Koreji, měl údajně požádat o rozhovor s Ripponem, aby si s ním promluvil o jeho prohlášení. Krasobruslař však schůzku odmítl s tím, že se nehodlá setkávat s člověkem, kdo si myslí, že „gayové jsou nemocní“. Nicméně dodal, že po olympijských hrách je otevřený k diskuzi.

Mluvčí amerického prezidenta však popřel, že by Pence usiloval o schůzku s Ripponem. Minulý měsíc Pencova kancelář již prohlásila, že Rippon byl „nesprávně informován“, když vyřkl své obvinění.

Jak uvádí Business Insider, Mike Pence je evangelista a dlouhou dobu se stavěl proti manželstvím stejného pohlaví, protidiskriminačním zákonům hájící práva LGBTQ komunity a prohlašoval, že „homosexualita se neslučuje s vojenskou službou“.

Co se týče jeho postojů ke kontroverzní léčbě, tak na stránkách jeho kampaně v roce 2000 stálo, že „je nutné financovat instituce, jež podporují ty, kdo se snaží změnit svou sexuální orientaci“.


Není zde článek celý?