Izrael zničil bezpilotní letadla používaná proti IS, oznámili v Sýrii

Izraelská letadla zaútočila na bezpilotní stroje, které byly používány pro odhalování stanovišť bojovníků skupiny Islámský stát, uvádí se ve zprávě Operativního štábu spojenců Sýrie. Zprávu má k dispozici agentura RIA Novosti.

Bezpilotní letouny se nacházely na letecké základně T-4, na níž byl proveden nálet. „Tyto bezpilotní letouny byly používány od začátku krize v Sýrii ke shromažďování informací v boji proti teroristickým skupinám a v první řadě proti IS,“ uvádí se v dokumentu.

Členové armády tvrdí, že bezpilotní letouny hrály velkou roli v očišťování východních území od IS.

Operativní štáb spojeneckých sil vyvrátil informaci o tom, že jejich bezpilotní letoun narušil vzdušný prostor Izraele, a prohlásil, že je to „lež a zkreslování reality“.

Tisková služba Armády obrany Izraele sdělila, že brzy ráno vojáci zadrželi íránské bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie a potom zaútočili na „íránské cíle“ na území sousední země. V Sýrii prohlásili, že silám PVO se podařilo odrazit útok a sestřelit několik izraelských letadel. Jedna stíhačka F-16 havarovala na severu Izraele. Dvoučlenná posádka zůstala naživu.

Později izraelské letectvo provedlo druhý nálet a zaútočilo na 12 cílů. Sýrie odpověděla střelbou PVO.


Není zde článek celý?