Ministerstvo zahraničí Ruska: pět Rusů zahynulo v důsledku úderu koalice USA

Ministerstvo zahraničí Ruska potvrzuje smrt pěti Rusů v důsledku útoku koalice vedené USA v Sýrii, ale jejich občanství je ještě třeba potvrdit, prohlásila oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„Podle předběžných údajů v důsledku ozbrojené srážky, jejíž příčiny se zjišťují, může jít o smrt pěti lidí, pravděpodobně ruských občanů. Jsou i zranění, ale všechno to vyžaduje prověrku, například a zejména ovšem občanství, jestli jsou všichni občany Ruska nebo jiných zemí. Chtěla bych ještě jednou zdůraznit, že nejde o ruské vojáky,“ prohlásila během briefingu ve čtvrtek.

Minulý týden aliance v čele s USA informovala o „neprovokovaném útoku“ na štáb Syrských demokratických sil ze strany provládních jednotek. V prohlášení stojí, že koalice provedla odvetné útoky, aby „odrazila akt agrese vůči partnerům, účastnícím se boje s IS“.

Podle údajů ruského ministerstva obrany, koaliční letectvo zaútočilo na syrské domobrance, kteří vedli operaci proti „spící“ skupině teroristů. Následkem bylo zraněno 25 lidí. Na ministerstvu podtrhli, že jednou z příčin incidentu bylo to, že domobranci nezkoordinovali svůj plán s Ruskem.

Ruské ministerstvo obrány kromě toho prohlásilo, že činnost USA zase demonstruje skutečné cíle aliance na území Sýrie. Na ministerstvu uvedli, že mezinárodní koalice nebojuje s IS, ale snaží se ovládnout ekonomická aktiva země.


Není zde článek celý?