Muslimové se naučili identifikovat gaye

Malajské noviny informovaly čtenáře o “zvláštních znameních LGBT”, které pomáhají identifikovat homosexuály. Toho si všiml britský list The Independent.

Do charakteristických rysů gayů list Sinar Harian zahrnil značkové oblečení, porost na obličeji, těsně přiléhavá trička, přes které je vidět pekáč buchet. Podle autorů homosexuálové také rádi navštěvují fitness centra, ne kvůli cvičení, ale aby komunikovali s jinými muži.

List také zveřejnil článek, v němž autoři vyprávějí o škodě homosexuality a nazývají tento fenomén problémem pro společnost. Aby dokázali svůj názor, citují také Korán.

Materiály vyvolaly rozhořčení mezi bojovníky za lidská práva v Malajsii. Například populární v Malajsii aktivista a YouTube blogger Arwind Kumar takto okomentovali článek: „Nevím, kdo to napsal, ale řeknu vám: nesnažte se hrát úlohu Boha. (…) Pokud chcete vzdělávat společnost — vysvětlujte, jak jednají pedofilové, vrazi a zloději, ti lidé, kteří představují skutečné nebezpečí. (…) Ale jakým způsobem homosexuálové ohrožují váš život?“

The Independent uvádí, že v posledních letech hnutí proti homosexuálům se stává populárnější v Malajsii, kde muslimové činí více než 60 procent obyvatel. Homosexuální vztahy jsou zakázány některými zákony, založenými na islámských normách a jejich porušení se trestá vězením do 20 let.


Není zde článek celý?