MZV RF: Západní tisk chce obvinit RF z kyberútoků proti webům, spojeným s organizací ZOH

Proti Rusku se chystá nová provokace: určité síly se pokoušejí využít algoritmus „ruské hrozby“ v olympijském hnutí, prohlásilo ve středu ruské ministerstvo zahraničí.

„Informační válka, rozpoutaná proti Rusku, nabírá obrátky. Svět se stal svědkem několika kol. Nabýváme dojmu, že za tu dobu se v řadě zemí stalo zvykem vysvětlovat jakékoliv vnitropolitické problémy ruským kybernetickým zásahem. Nicméně v této informační válce došlo k nové fázi. Tentokrát nepodloženým útokům proti nám chtějí přidat mnohem větší důraz: Rusko chtějí obvinit z útoků proti ideálům olympijského hnutí,“ prohlásili na ministerstvu zahraničí.

„Máme podezření, že tímto způsobem se připravuje další provokace. Vidíme dobře známý scénář: podle stejného schématu Rusko obvinili z předem připraveného útoku proti vlastním mírovým silám v Jižní Osetii v den zahájení Olympijských her v Pekingu v roce 2008. Pozdější vyšetřování prokázalo, že zaútočila Gruzie. Je očividné, že za ta léta na nic nového nepřišili. Určité síly se opět snaží využít algoritmus ‚ruské hrozby‘ v olympijském hnutí,“ dodali na ruském MZV.


Není zde článek celý?