Na Ukrajině našli vysvětlení, proč země nemůže vstoupit do NATO

Ukrajina nemůže vstoupit do NATO, protože zaostává podle některých občanských parametrů. V éteru televize NewsOne to řekl bývalý ministr obrany této země Anatolij Hrytsenko.

„Aby země vstoupila do NATO, musí prostě udělat zkoušky. Zkoušky jsou převážně z občanských otázek. Jsou to otázky spravedlivého soudnictví, normálních voleb, průhlednosti rozpočtových financí, čelení korupci, apod. A v těchto občanských věcech zaostáváme,“ vysvětlil.

Exministr přitom pochválil ukrajinskou armádu. „Kdyby byla připravenost na vstup odhadována podle stavu armády, byli bychom tam již dávno. Ukrajinskou armádu respektují bez ohledu na to, jaké byly vztahy s prezidenty. Bylo složité období za (Leonida) Kučmy, (Viktora) Janukovyče, ale vojenská spolupráce probíhala konstruktivně a stále se rozšiřovala: vzájemná slučitelnost, připravenost na společné akce, výměny, společná vojenská cvičení a vojenské operace. Ukrajina se zúčastnila všech vojenských operací NATO v Evropě, Africe a Asii,“ prohlásil Hrytsenko.


Není zde článek celý?