Na Ukrajině navrhli, aby ruští umělci byli převáženi v klecích

Vůdce nacionalistické organizace Bratrstvo Dmitrij Korčinský v přenosu televizní stanice 112 Ukrajina označil ruské umělce za zvířata.

Radikál řekl, že na rozdíl od mnoha ukrajinských politiků nepovažuje vstup ruských umělců na území země hrozbou pro národní bezpečnost. Korčinský je však přesvědčen, že během návštěvy na Ukrajině musí být umělci izolováni a „drženi v zoo“.

„Nechte je vstoupit, ale musí být přepravováni v železných klecích, pak nikdo nebude mít problémy a všechno bude v pořádku,“ řekl Korčinský.

Korčinský je známý svými skandálními výroky. Například dříve řekl, že sní o odchodu všech ukrajinských opozičníků do Ruska. Navíc vyzval k trestnímu stíhání Ukrajinců, kteří jsou na dovolené v Krymu.

V říjnu loňského roku Nejvyšší rada Ukrajiny přijala zákon zakazující turné umělců z Ruska, což podle názoru Kyjeva vytváří „hrozbu pro národní bezpečnost“. Tento dokument zakazuje pracovat v republice těm, kteří jsou na černé listině ministerstva kultury. Nyní tento seznam zahrnuje 120 lidí.

Ruské ministerstvo zahraničí poznamenalo, že zakázáním vystoupení ruských umělců se Ukrajina stává policejním státem za železnou oponou.


Není zde článek celý?