NI oznámil, jak hodlají USA čelit ruské PVO

USA hodlají vyvinout novou okřídlenou raketu velkého doletu, kterými budou vybaveny nové americké strategické stealth bombardéry B-21 Raider, píše The National Interest s odvoláním na nedávno zveřejněnou jadernou doktrínu.

NI podotýká, že nové americké bombardéry nejsou schopny překonat bez překážek ruskou a čínskou PVO nehledě na pokrokové technologie stealth. Pro řešení tohoto problému chtějí američtí vojáci vyvinout novou okřídlenou raketu, která může být vystřelena před pásmem PVO eventuálního nepřítele.

Experti se rovněž domnívají, že nová okřídlená raketa zvýší efektivitu amerických bombardérů B-52 a B-2, které časem ztratí schopnost čelit PVO předních zemí světa. V souvislosti s tím se zdá být vývoj B-21 Raider odůvodněný.

Očekává se, že B-21 Raider budou zařazeny do výzbroje americké armády v polovině 20. let. Přitom jakékoli průtahy s dodávkami tohoto druhu vojenské techniky budou mít za následek podle názoru expertů snížení potenciálu amerických strategických sil, které nebudou schopny překonat PVO eventuálního nepřítele.


Není zde článek celý?