ODS požaduje veřejnou omluvu kvůli manipulaci novinářů Mladé fronty DNES

Článek Mladé fronty DNES o žalostném stavu dopravní situace v hlavním městě, který se v deníku vydavatelství Mafra, ovládaném Andrejem Babišem objevil ve čtvrtek, rozčílil zástupce ODS. V textu se totiž objevují informace, podle kterých by za rozpadající se Prahu měli nést odpovědnost zástupci demokratické strany, údajně ovlivňující Technickou správu komunikací.

Předsedkyně pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija poslala žurnalistům z Mladé fronty DNES jasný vzkaz. “Ráda bych zaručeně nezávislým novinářům z MfD osvětlila několik drobností. ODS již 5 let není ve vedení Prahy. Nemá své zastoupení v žádných orgánech TSK a činnost této městské firmy pravidelně kritizuje,“ zdůrazňuje první místopředsedkyně ODS.

„Naopak, Prahu a TSK řídí ANO, ČSSD, Strana Zelených, STAN a KDU-ČSL. Za havarijní stav v Praze nese hlavní odpovědnost primátorka Krnáčová, která nechala tuto klíčovou městskou firmu čtyři roky bez kontroly. Svádět jejich absolutní nečinnost a neschopnost na ODS, která je v opozici, je naprostá nehoráznost a totální manipulace,” konstatuje Udženija.

Ta také vysvětluje, že znalkyně a aktivistka Pošvářová, která kauzu komentuje zapomněla dodat, že za řízení TSK je, kromě jiných, zodpovědná i Strana zelených, za níž sama v Brně kandidovala do Senátu. „Pánové Neusser, který sedí v představenstvu TSK, a pan Mirovský, který sedí v dozorčí radě TSK, oba čelní představitelé pražských Zelených, by jistě podali obsáhlé vysvětlení situace ve firmě TSK, kterou spoluřídí,“ dodává Udženija.

“Je zvláštní, kolik náhod a opomenutí se nám najednou sešlo v jednom článku. Požadujeme proto omluvu deníku MfD a uvedení všech faktů ohledně katastrofálního stavu v TSK na pravou míru,” vyzývá k nápravě Alexandra Udženija.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?