Pekelná ryba: dodnes se prodává v obchodech! Pozor, nikdy nekupujte tuto otravu!

Táhle ryba je již zakázaná ve mnohých zemích. Příčinou je to, že obsah hormonů, těžkých kovů, baktérií a chemikálií překračuje jakékoliv hranice. Chcete vědět její název? Je to pangas!

Samotný není až tak špatný, problém tkví ale v tom, že se chová ve vodách vietnamské řeky Mekong, která se považuje za jednu z nejšpinavějších ve světě. V podstatě v řece teče ne voda, ale roztok těžkých kovů, odpadků, toxických látek a dokonce i arzenu! Nejhorší je „glazura“, která rybu pokrývá — voda, ve které se pangas choval, voda Mekongu.

Navíc, ryba je přeplněná hormony, jejichž obsah se houževnatě skrývá. Vietnamští výrobci odmítají dodat evropským kontrolním úřadům požadovaný seznam.

Je třeba si ovšem uvědomit, že stejná ryba za divokých podmínek vyroste do stejného rozměru čtyřikrát pomaleji! Pokud si chcete pořádně poškodit zdraví, běžte do obchodu pro pangase.

V obchodech se i nadále prodává, protože to dovoluje zákon, ale i kvůli tomu, že je velice levná. Neobsahuje skoro žádné výživné látky, nejcennější Omega-3 tukové kyseliny nemá vůbec. Pokud chcete pořádné mlsání, raději si kupte nějakou jinou rybu.


Není zde článek celý?