Přehled zpráv – RusVesna – 6.2.2018

ukraina_krizis1; Na dně: Ukrajina se propadla v žebříčku životní úrovně. Nejhorší známku dostala Ukrajina ve sféře zdravotnictví, kde se propadla oproti loňsku o 24 příček.

2; Generálové jsou neuvěřitelně tupí a vztah k vojákovi je ponižující. Izraelský důstojník zhodnotil úroveň ukrajinské armády, což vyvolalo zuřivost v Porošenkově okolí. Ukrajinské armádní reformy se dělají jen pro oko.

3; Vlasy vstávaly hrůzou na hlavě, když jsme zjistili ruské vměšování, říká Nulandová. Začala bít na poplach a pokoušela se přimět Obamu k agresivnějším odvetným opatřením.

4; Na Krymu se vysmáli ukrajinským úřadům kvůli jejich reakci na návštěvu německých poslanců. Místopředseda krymského parlamentu vyzval kyjevské úřady, aby konečně dospěly.

5; „Strašlivá ukrajinská pomsta“ Polsku: Jak to tedy bude? Nejvyšší rada Ukrajiny chce dnes zareagovat na nepřátelský polský zákon schválený koncem minulého týdne.

6; Proč neonacisté terorizují kostel v Kyjevě? V sobotu neonacisté z uskupení S14 už podruhé přišli k Děsjatinnému klášteru s požadavkem na zboření chrámu Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu.

7; Burzy v USA se rekordně propadly. Wall Street zachvátil strach. Akciový index Dow Jones Industrial Average utrpěl rekordní denní propad za celou svou historii.

8; U města Sumy byla rozbita pamětní deska ozbrojence ATO. Ve městě Krolovec rozbili pamětní desku vojáka 58. samostatné motopěchotní brigády ukrajinské armády, který zahynul v zóně ATO.

9; Fenomén ukrajinského nacismu. Ukrajinský nacismus je maska, která přirostla k tváři. Na Ukrajině se rozvíjí politická schizofrenie. Původně byli nacisté jen využiti k získání moci. Dnes ale už není cesty zpět a z předstíraného se stalo skutečné.

10; Ukrajinci se pokusili podfouknout polské pohraničníky bankovkami ze společenské stolní hry. Při překročení ukrajinsko-polské hranice v Medyku předložili falsifikáty.

11; V Luganské republice se chystají natáčet umělecký film o válce v Donbasu. Pracovní název budoucího filmu je „Opolčenočka“ (Dívenka z domobrany).

12; V Kyjevě připravili pro obyvatele Doněcka hotový matrix. Cesty turistů-důchodců z Doněcka a Luganska jsou sledovány pomocí automatického systému.

13; Trump označil demokraty za „zrádce Ameriky“ kvůli odmítnutí aplaudovat jeho projevu. Ani rok po nástupu do funkce nejen jeho odpůrci, ale ani spolustraníci z republikánské strany Trumpa nepodporují.

14; Ty banderovko! Ukrajinka vyprávěla, jak v Polsku reagují na ukrajinštinu. Je možné, že i za trojzubec se teď v Polsku bude zavírat…

15; V Polsku chtějí zbourat třicet sovětských pomníků obnovených dobrovolníky. Lavrov nedávno prohlásil, že v Polsku se vědomě a důsledně podporuje rusofobie jako národní idea.

16; Státní department: Rusko znovu kryje syrskou vládu po chemických útocích. Státní department zdůrazňuje nutnost bezpodmínečného zastavení používání chemických zbraní všemi stranami syrského konfliktu.

17; Z radarů zmizela loď, která pátrá po ztraceném malajském Boeingu. Plavidlo zahájilo pátrací operaci v Indickém oceánu z břehů Austrálie 22. ledna.

18; Dvaatřicet ruských sportovců napadne rozhodnutí o jejich nepřipuštění na Olympijské hry 2018. Odvolání bylo podáno k Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS).

19; Ruská centrální banka odebrala licenci Sibiřské bance pro rekonstrukci a rozvoj. V lednu banka uskutečnila velké obchody,které měly za cíl výměnu likvidních aktiv za evidentně beznadějné.

20; Vojáci USA odtajňují souřadnice svých vojenských základen kvůli aplikací s geolokalizací. Pentagon se obává, že nepřátelé USA včetně Ruska mohou bezpracně získávat přísně tajné informace.

21; Tady rozhodujeme my! Co si počít se šíleným Mezinárodním olympijským výborem? Nyní je třeba přemýšlet o tom, co udělat se vším tím šíleným sportovně. Byrokratickým zvěřincem po skončení ZOH.

22; Stále padá… Bitcoin se propadl až na úroveň 6 tisíc dolarů. Jen za posledních 24 hodin nejpopulárnější kryptoměna, jejíž kurs byl 20 v prosinci 20 tisíc dolarů, přišla o 25% své hodnoty.

23; To je kudla do zad! Parubij se vyjádřil k „antibanderovskému zákonu“. Zákon zavádí trestní odpovědnost za popírání Volyňského masakru a propagaci banderovské ideologie.

24; Majitelé iPhonu X nemohou odpovídat na příchozí hovory. Majitelé „vlajkového modelu“ smartphonu Apple si masově stěžují na problémy s přijímáním příchozích hovorů.

25; Úřadujícímu premiérovi Dagestánu bylo sděleno obvinění. Vyšetřovací výbor oznámil uvalení vazby na vysoce postavené dagestánské úředníky.

26; Je to ruské Chicago. Generální konzul USA o Jekatěrinburgu. Americký diplomat řekl, že přijel do Jekatěrinburgu zhruba před půl rokem a označil město za zajímavé a dynamické.

27; Olympijskému výboru Ruska mohou být obnovena práva do konce letošních ZOH. Oznámil to šéf komise MOV pro schvalování ruských sportovců pro Olympijské hry 2018.

28; V Krivém Rogu bude napůl demontovaný novoroční strom strašit asi až do června. V Parku hrdinů vítá návštěvníky města torzo někdejšího hlavního novoročního stromu města.

29; Nejvyšší rada odmítla zrušit zákon o reintegraci Donbasu. Poslanci zamítli příslušný návrh Opozičního bloku a nyní půjde zákon k podpisu Porošenkovi.

30; Plnil jsem své úkoly. Tečka. Šéf ruské rozvědky referoval o své cestě do USA. Šéf Služby vnější rozvědky Sergej Naryškin komentoval svou tajemnou cestu do USA.

31; Po pilotovi Filipovovi, který zemřel hrdinnou smrtí v Sýrii, chtějí pojmenovat ulici ve Vladivostoku. V městské toponymické komisi doufají, že majorovi ruského letectva bude udělen titul Hrdiny Ruska, což urychlí přejmenování.

32; Na Ukrajině byla zakázána ruská kniha o výrobě samohonky. Obnovený seznam zakázané literatury byl zveřejněn na stránkách státní komise pro otázky televizního a rozhlasového vysílání.

33; Je to vlastně totéž co Islámský stát, říká šéf výboru Státní dumy o ukrajinských neonacistech. Američané je vykrmili a pak je chtějí zahnat zpátky do jejich děr? Co pak nevědí, že to nejde?

34; Světoví boháči přišli o 114 miliard za jediný den kvůli propadu akciových trhů.

35; Jihokorejské letadlo začalo hořet během předváděcího vystoupení na letecké show. Letadlo patřící do pilotážní skupiny „Černí orlové“ narazilo do mantinelu a začal o hořet.

36; Putin byl oficiálně zaregistrován jako kandidát na prezidenta Ruské federace. Potvrzení dosvědčující oficiální status kandidáta bylo předáno Putinovu důvěrníkovi.

37; Cizinci byli šokováni sochami nahých mužů v hlavním městě Olympiády. Přitom samotné Korejce artefakty nijak nerozhořčují. Jsou zvyklý na určitý druh kultu mužských pohlavních orgánů.

38; V zóně ATO pózují ukrajinští výsadkáři podle standardů NATO. Už jsou schopni vytvořit velící středisko a zajistit spojení. A co je hlavní: Dokážou vytvořit aranžovanou fotografii.

39; Bývalý ministr dopravy a spojů Ukrajiny Jevgenij Červoněnko onačil zemi za „zadeklovaný vesnický záchod Evropy“.

40; Neúspěch „Trumponomiky“: O katastrofálním propadu akciových indexů v USA. Trump, který se ještě před několika dny energicky chlubil úspěchy v ekonomice a financích, se ocitl v ožehavé situaci.

41; Tělo ruského hrdiny – pilota Filipova, který zahynul v Sýrii, bylo vráceno do Ruska. Bude pohřben ve Voroněži.

42; V Thajsku bodl místní námořník prostořekého Ukrajince. Ten se měl opovržlivě vyjádřit o jeho rodičích.

43; V okolí Mariupolu buduje ukrajinská armáda mohutný systém protivzdušné obrany. Byla zjištěna přítomnost několika kusů protivzdušných raketových komplexů BUK M1.

44; Ruský pilot, který hrdinsky zahynul v Sýrii, dostal titul Hrdiny Ruska. Prezident Ruské federace dnes podepsal příslušný výnos.

45; Polský prezident podepsal antibanderovský zákon. V Nejvyšší radě Ukrajiny se obávají územních nároků ze strany Polska.

46; Soud uvalil na bývalého předsedu vlády Dagestánu vazbu. Bývalý dočasně jmenovaný premiér Dagestánu Abdusamad Gamidov a jeho náměstek Šamil Isajev budou ve vazbě do 5. dubna.

47; Rusko může získat hypersonické zbraně už v příštím desetiletí, tj. ve 20. letech 21. století.

48; Ljaško prozradil, co je třeba udělat s „eunuchy, kteří neplatí alimenty“. Kvůli těmto eunuchům téměř milion ukrajinských dětí žije bez otce, řekl.

49; V Nejvyšší radě vyzývají ke zmaření voleb prezidenta Ruska na Krymu. Jak tvrdí poslanec, hlasování v případě jeho konání bude nelegitimní.

50; Ukrajinští politici jsou neuvěřitelně omezení, zní z krymských úřadů. Děsí mě omezenost ukrajinských politiků, řekl zástupce předsedy výboru Státní rady Krymu.

51; Ukrajinská armáda navyšuje síly a ostřeluje Doněckou republiku. Situace v Doněcké republice zůstává napjatá.

52; Pentagon si přeje rozšíření kontaktů s ruskými vojáky. Mluvil o tom ministr obrany USA James Mattis.

53; Německo trvá na účasti mise OSN při urovnání situace v Donbasu. V návrhu se poznamenává, že jak Rusko, tak i Ukrajina musí splnit své závazky v rámci Minských dohod.

54; V Kyjevě byl při krádeži v supermarketu přistižen „zbrojní baron“. V Kyjevě policisté zabavili zlodějovi celý arzenál zbraní a munice.

55; Ruské obchodní zastoupení v Damašku bylo ostřelováno z minometů.

56; Vznikající vláda Německa se pokouší tlačit na Rusko. Při realizaci Minských dohod jsme připraveni omezit sankce, říkají němečtí politici.

57; Ruská pravoslavná církev označila film „Stalinova smrt“ za plivanec do tváře ruské historie. Svůj názor na filmový snímek vyjádřil první náměstek předsedy Synodálního oddělení pro vzájemné vztahy Církve s veřejností a médii.

58; Hrdina, který bojoval proti krysám. Na Západě jsou nadšeni chrabrostí pilota Su-25 majora Filipova. Pilot ruského bojového letounu Su-25 major Roman Filipov, který byl sestřelen 3. února v provincii Idlíb, zahynul, když pod sebou odpálil granát, aby nemohl být zajat.

59; Syrské mandy se dostaly do vzájemného sporu kvůli vydání těla majora Filipova. Pilota sestřeleného bojového letounu Su-25 předala turecké rozvědce teroristická banda „Fajlak aš-Šám.

60; Pro ukrajinské vojáky chtějí udělat nacistický pozdrav služební povinností. Návrh zákona předpokládá nahrazení dosavadního vojenského pozdravu „Přejem zdraví“ na nacistické „Sláva Ukrajině! – Hrdinům sláva!“.

61; Ksenija Sobčak v USA prohlásila, že jen tak odevzdat Krym asi nepůjde. Sobčak se zmínila o řadě otázek: Krym, „kremelský seznam“, ekonomika a vměšování Ruské federace do amerických prezidentských voleb.

62; Kam se řítí Ukrajina? Nejvyšší rada zveřejnila šokující informace. Na žebříčku chudoby si země udržuje prvenství, o čemž svědčí statistické údaje.

63; V Nejvyšší radě už nikdo nevěří v ukrajinskou budoucnost Krymu, říká poslanec. Poslanci Rady nenabízejí obyvatelům Krymu možnost, aby hlasovali pro ukrajinské politiky, a přitom jim zakazují hlasovat v ruských volbách.

64; USA se vzdaly úmyslu zaútočit na trh s ruským dluhem. Americký ministr financí Steven Mnuchin prohlásil. Že nové sankce proti Rusku se nebudou týkat státního dluhu.

65; Ruská sportovkyně slíbila, že svou medaili těm, kdo by ji chtěli zabavit, strčí „mezi půlky“. Ruská rychlobruslařka Olga Fatkulina prohlásila, že se nechystá loučit se svou stříbrnou medailí, kterou vybojovala v Soči.

66; Květiny pro hrdinu: Památku hrdiny Romana Filipova uctili v Jekatěrinburgu. Smrt ruského pilota Romana Filipova v Sýrii se pro Rusko stala strašnou ztrátou.

67; V Kyjevě slibují, že budou dekomunizovat „Vlast – Matku“. Zbourání samotného památníku se neplánuje.

68; Nový „putinovský světový řád“ se stává skutečností, píší švýcarská média. Putin obratně využívá slabiny soupeře ve svém zájmu, ačkoli má méně zdrojů než NATO.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?