Přehled zpráv – RusVesna – 7.2.2018

rodrigo_duterte_11; Prezident Filipín v rámci boje s korupcí zlikvidoval desítky luxusních automobilů. Celkem bylo zlikvidováno více než 20 automobilů za 1,2 milionu dolarů. Ceny některých modelů přesahovala 100 tisíc.

2; Krach americké zahraniční politiky je výsledkem vnitřních sporů v USA. Teprve před rokem se Donald Trump stal pánem Bílého domu. Zdálo by se, že za tak krátký čas nelze dosáhnout velkých výsledků.

3; Americe se porouchala zbraň pro pomstu: Vystřelíme na Rusy a trefíme sami sebe… Prognóza, že USA jedním úderem na ruské finance srazí kurs rublu a cenu státních obligací, byla poslána na smetiště dějin.

4; Jde o princip: Proč polský prezident podepsal zákon o banderovské ideologii? Andrzej Duda schválil obnovený zákon o Ústavu národní paměti, který je aktivně kritizován ukrajinskou mocí.

5; Plynová past: Aby se předešlo technogenní katastrofě, budou milovníci krajkových spoďárů a EU přece jen kupovat plyn v Rusku.

6; Pracovníci SBU krutě mlátí obyvatele Luganské oblasti za odmítnutí spolupráce. Obyvatel ukrajinskou armádou okupované vesnice Lobačevo byl unesen tajnými službami Ukrajiny a krutě zmlácen za odmítnutí spolupráce.

7; Syrská hrozba: U ozbrojenců se po příjezdu tureckého vojenského konvoje objevily vysoce sofistikované zbraně. Informoval o tom zástupce orgánů státní bezpečnosti Sýrie.

8; Demokracie v kapce samohonky. Svět už nevěří prohlášením ukrajinské moci. Absurdní zákazy se hromadí a vytvářejí ukrajinským úředníkům a politikům, kteří ztratili jakoukoli soudnost, příslušnou image.

9; Nenechal velitele ve štychu. Pilot druhého Su-25 vyprávěl o krytí majora Filipova v boji s ozbrojenci. Důstojník informoval o podrobnostech událostí z tragického dne.

10; Centrální urychlovač rakety Elona Muska se rozbil při přistání. Centrální pohonný blok nové rakety SpaceX Falcon Heavy dopadl mimo plovoucí plošinu.

11; Vojenské manévry na Kurilech. Japonsko vyjádřilo protest Rusku. V Japonsku označují Kurilské ostrovy za „Severní teritorium“.

12; Tisíc příčin: Ukrajinci vyprávějí, proč utíkají ze své vlasti. Více než třetina Ukrajinců ve svých úvahách vůbec nespojuje svou budoucnost s Ukrajinou.

13; Byla zveřejněna rychlost, kterou se pohybuje Krymský poloostrov směrem k ruské pevnině. Pohyb tektonických desek je neustálý proces a poloostrov se symbolicky pohybuje vstříc Ruskému kontinentu rychlostí tří centimetrů za rok.

14; Protibanderovský zákon vyprovokuje v Polsku útoky na Ukrajince, varuje Vjatrovič. Šéf tzv. Ústavu národní paměti se zabývá věčnou otázkou „Za co nás trestáte?“.

15; Rusko zahájilo vyhošťování severokorejských dělníků. S vyhoštěním severokorejských dělníků počítá rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

16; Automobil Tesla byl vynesen na oběžnou dráhu země. Po vynesení na hyperbolickou oběžnou dráhu Země má automobil zahájit svou cestu na Mars.

17; Gazprom se připravuje na ovládnutí 41% trhu EU k roku 2035. Ruský Gazprom pokračuje v expanzi v Evropě a plánuje do roku 2035 ovládnout 41% trhu.

18; Čínsko-turecký robot byl „zabit“ proto, že skákal tureckému ministrovi do řeči. Ministr dopravy a spojů přikázal zpacifikovat robota-moderátora, který jej vyzýval, aby lépe volil svá slova, píše turecký list Hürriyet

19; Izrael zaútočil na íránskou základnu v Sýrii. Část raket byla syrskými silami protivzdušné obrany zachycena.

20; Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny zlikvidoval dvacet ukrajinských tanků na příkaz FSB. Účastníci korupční akce se pokoušeli utajit všechny souvislosti tím, že 24.1.2018 podpálili velký sklad pohonných hmot ve Slavjansku.

21; Jim Carrey odstranil svůj účet z Facebooku kvůli „vměšování Ruska“. Hollywoodský herec tvrdí, že společnost vydělávala na ruském vměšování a nyní nic nedělá pro to, aby tomu učinila přítrž.

22; V Burjatsku vyznamenali školáka, který zachránil děti při útoku na školu. Připomeňme, že ve škole žák deváté třídy napadl sekerou žáky sedmé třídy a jejich učitele.

23; V Ingušsku byl nalezen mrtev synovec nejvyššího představitele republiky. Informaci o smrti blízkého příbuzného potvrdil novinářům sám šéf Ingušska Junus-Bek Jevkurov.

24; Tři děti byly v Donbasu těžce zraněny v důsledku výbuchu munice. Děti mají poškozené vnitřní orgány a traumatickou amputaci prstů.

25; proti státním zaměstnancům Luganské republiky. Na ministerstvu státní bezpečnosti vyzývají k obezřetnosti a dodržování opatření pro osobní bezpečnost.

26; Ukrajina si postěžuje v Evropě na „nelegitimní“ volby prezidenta Ruské federace. Nelze přece volit prezidenta Ruské federace na ukrajinském území – to dá rozum… Místopředseda Nejvyšší rady Ukrajiny nás zve do svého virtuálního světa s „ukrajinským Krymem“.

27; Spotřeba alkoholu v Rusku se za posledních 13 let snížila na polovinu. Diagnóza „alkoholismus“ se za posledních pět let snížila o 40%.

28; Banderovský strašák: O plánech Kyjeva zaútočit na Donbas. Veškeré dokumenty o údajně hrozícím útoku Kyjeva jsou buď zcela smyšlené nebo neúplné, případně v sobě obsahují vědomou dezinformaci. V případě relativní rovnosti sil by byl útok hotová sebevražda.

29; Útěk s „hrdě vztyčenými prapory“. Na Ukrajině určili viníky odevzdání Krymu. Tehdejší úřadující ministr obrany Těňuch tvrdí, že všechny návrhy armády na „obranu poloostrova“ byly blokovány.

30; Makedonie se rozhodla přejmenovat kvůli vstupu do NATO a EU. Do této chvíle narážely vstupní rozhovory na zuřivý odpor Řecka kvůli názvu země. Návrhy na nový název státu jen doplňují geografický rozlišovací znak: Nová Makedonie, Severní Makedonie, Vardarská Makedonie, Horní Makedonie apod.

31; Ruští miliardáři přišli o 4,5 miliardy dolarů za dva dny propadu na burzách. Ačkoli hlavní pád se konal v pondělí, v úterý pokračovaly v poklesu ruské a evropské burzy.

32; V Dněpropetrovsku „úřadovala“ banda zlodějů kanalizačních poklopů. Dva muži a žena si přivydělávali krádežemi kanalizačních poklopů, které poté odevzdávali do nelegální sběrny šrotu.

33; Místo „Vlasti-matky“ bude na místě stát nejspíš „Fotr Bandera“, komentuje poslanec Státní dumy Ruské federace dekomunizaci památníku v Kyjevě. Leninovy pomníky došly, ale nenávist ke všemu sovětskému a vůbec ke všemu, co je tak či onak spojeno s Ruskem, nadále zůstává.

34; Tankový batalion ukrajinské armády se chystá obklíčit Doněck. Rozvědka doněckých ozbrojených sil odhalily palebné pozice a místa utajeného rozmístění zbraní ukrajinské armády, používaných při každodenním ostřelování Doněcké republiky.

35; Velká kolona turecké armády vstoupila do provincie Aleppo a byla ostřelována dělostřelectvem Syrské armády. Kolona zhruba 60 kusů obrněné techniky překročila hranici a zamířila do Aleppa.

36; V Omsku vězni uplácali ze sněhu maketu Topolu-M. Všechny detaily Topolu-M byly udělány velmi podrobně. Ale hlavně velikost díla, která je jen o velmi málo menší než originál, vzbuzuje respekt.

37; Výprava astmatiků. Norové přivezli na Olympiádu tisíce dávek hormonálních preparátů. Kromě toho se Pulmicort a Atrovent budou rozprašovat v olympijské vesnici.

38; Grady, tanky a dělostřelectvo. Jednotky národní policie jsou připraveny odrazit agresi ukrajinské armády. Jednotky národní policie Luganské republiky nadále posilují obranyschopnost Republiky a zdokonalují své dovednost a odbornou přípravu.

39; Další vítězství Majdanu. Jeden z největších podniků Ukrajiny může být rozřezán do šrotu. Největší strojírenský podnik na Ukrajině – závod Azovmaš, se nachází na pokraji bankrotu.

40; Trump si přeje tanky u Bílého domu. Dřívější prezidenti USA nebyli tolik vysazení na militaristické „soutěže krásy“ jako Trump.

41; Na Majdanu byl ruský specnaz, který skrýval své rozpoznávací znaky, říká bývalý šéf SBU. Opakovaně, počínaje únorem 2014 proti nám každou noc posílali ruský specnaz – samozřejmě náležitě oblečený, říká Nalivajčenko.

42; Byl spáchán atentát na gruzínskou nacionalistku, která bojovala na straně ATO. Během útoku na její byt zahynul její syn. Ona sama byla v těžkém stavu převezena do nemocnice s hemoragickým šokem a extrémní dušností, která ohrožovala její život. Útočníkům se podařilo zmizet.

43; Šílenec proti vědě: Americký důchodce se pokouší odpálit raketu a dokázat svou teorii o placaté zemi. Zatímco všichni mluví o automobilu Tesla vyslaném na kosmický let k Marsu, tento neméně ambiciózní projekt zůstává v pozadí.

44; Neonacisté se musejí co nejrychleji dostat k moci, aby zachránili Ukrajinu, říká zakladatel pluku Azov. Stávající systém moci vede Ukrajinu k sebelikvidaci, proto se musí k moci dostat co nejrychleji nacionalistické síly.

45; Němečtí poslanci poradili velvyslanci Ukrajiny, aby se poučil o diplomacii u Evropanů. Členové delegace jsou občané svobodného Německa a poslanci, proto mají právo jet kamkoli to považují za nutné.

46; Jak Ukrajina získala energetickou nezávislost. V březnu budou zahájeny nákupy ruského plynu. Oznámil to šéf představenstva Naftogau.

47; Ukrajinští vojáci loupí a rabují v Luganské republice pod rouškou pronásledování „pomahačů separatistů“. Pokračují zvěrstva katanů z ukrajinské armády a nacionalistických jednotek vůči civilnímu obyvatelstvu, informuje Maročko.

48; Rusko v nejbližší době zaplatí polovinu pokuty Mezinárodnímu olympijskému výboru, oznámil Mutko. Druhou část pokuty, jejíž celková výše je 15 milionů dolarů, bude vyplacena po 24. únoru.

49; Ve Státní dumě informovali o tom, proč Rusko tak neochotně reaguje na provokace USA. Co nejdéle se zdržujeme symetrických odpovědí, řekl Sluckij.

50; Političtí trpaslíci hledají viníky odevzdání Krymu, říká poslanec. Nyní se „krymským fiaskem“ zabývají jen ukrajinští političtí trpaslíci, kteří jsou připraveni okopávat svým významnějším kolegům kotníky.

51; Ukrajinské ministerstvo informovalo, kdy dostane Javeliny. Ministr obrany Stěpan Poltorak řekl, že Ukrajina „v pravý čas“ obdrží protitankové komplexy Javelin od USA.

52; Neofašismus na postupu. Ruští olympionici jsou diskriminováni na základě své národnosti. Kádrový princip Mezinárodního olympijského výboru zní: Nadřazenost západních národů a diskriminace ostatních.

53; Rusko dodá Turecku vrtulníky Ka-32. Rusko a Turecko podepsaly dohodu, která může zahájit dodávky ruských vrtulníků Ka-32 do Turecka už na jaře tohoto roku.

54; Agent Luganské republiky sestavil seznamy nejtajnějších příslušníků ukrajinské armády, kteří se podíleli na diverzích v Donbasu. Rozhodnutím vedení ministerstva státní bezpečnosti Republiky byly tyto dokumenty odtajněny.

55; Informační válka proti Rusku nabírá obrátky, připravuje se provokace, říká ruské ministerstvo zahraničí. Určité síly se pokoušejí využívat algoritmus „ruské hrozby“ Olympijskému hnutí.

56; Lékaři nedokázali odlišit čaj od vzorku moči. Ředitelka nemocnice ve městě Masis v Arménii Nune Avanesjan odevzdala odevzdávala svou krev a dostávala protichůdné odpovědi. To ji vedlo k tomu, že jako vzorek moči odevzdala čaj. Brzy dostala podrobnou analýzu se všemi těmi erytrocyty, leukocyty, epitelem a podobně. Výsledky zfalšovaného testu ukazovaly na diagnózu pyelonefritidy (bakteriální zánět ledviny). Osm z patnácti pracovníků laboratoře už bylo propuštěno.

57; Britská rozvědka se začala zajímat o miliardáře Děripasku. Britská rozvědka nechápe, jak se Děripaskovi povedlo umístit akcie na londýnské burze.

58; Jak USA mohou zatáhnout Rusko do výměny jaderných úderů? Ve Washingtonu velmi nepřesně vyhodnocují podmínky, za kterých je Rusko schopno jako první použít jaderné zbraně.

59; V Oděse se odehrál útok na známého neonacistu. Dotyčný zveřejnil fotografie následků útoku.

60; V Nejvyšší radě poslanec sebral novinářům dva telefony. Nebojte se, mě nezavřou, řekl novinářům Ponomarjov, při pokusu vytrhnout třetí mobil z rukou novináře.

61; Česká policie pátrá po třech Ukrajincích na základě obvinění z vraždy. Pátrání je vedeno po celém světě, ale nejsou o nich žádné údaje, řekl předseda soudního senátu města Tábor.

62; Norská výprava vysvětlila, k čemu je olympionikům 6 tisíc dávek preparátu proti astmatu. Lékařka norské výpravy řekla, že se jen předzásobili a většina preparátů nebude využita.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?