Putin varoval před euforií v souvislosti s rozhodnutím CAS

Rusko musí ještě odvést pořádný kus práce v boji proti dopingu, řekl ruský prezident v reakci na rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS).

Rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže o ruských olympijských sportovcích samozřejmě těší, neboť to potvrzuje skutečnost, že naprostá většina ruských sportovců je čistá, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

„Musíme samozřejmě respektovat rozhodnutí soudu, které nás samozřejmě těší a potvrzuje naši pozici, že naprostá většina našich sportovců jsou čistá. Musíme ale i respektovat tu stranu, se kterou jsme vedli spor. Proto se domnívám, že z naší strany by neměla být žádna euforie. Musíme to vnímat klidně,“ řekl ruský prezident, když komentoval rozhodnutí sportovní arbitráže.

Putin vysvětlil, že „je nutné respektovat ty organizace, jež přijímaly odpovídající rozhodnutí, a že zaprvé máme radost z těch sportovců, které CAS podpořila. Všichni ale ospravedlněni nebyli“.

„Zcela jistě máme ještě na čem zapracovat z hlediska našeho antidopingového programu a antidopingové politiky. Budeme na tom vytrvale pracovat spolu s WADA, MOV a dalšími mezinárodními organizacemi,“ zdůraznil Putin.


Není zde článek celý?