Slovenská policie už má jednoho zadrženého v souvislosti s vraždou novináře

Slovenská policie se nemůže soustředit jen na jednu verzi vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil slovenský policejní prezident Tibor Gašpar. Zároveň ale řekl, že nadále je nejpravděpodobnější varianta, že čin souvisí s působením italských občanů na Slovensku. Více informací sdělil na Twitteru i novinář Jaroslav Kmenta.

„Slovenská policie pátrá kvůli vraždě novináře Jána Kuciáka v drogovém prostředí. Jednoho gaunera zadržela. Prý se prověřuje, že se v tomto prostředí v pátek mluvilo o nějaké akci vůči nějaké osobě,“ napsal renomovaný investigativní novinář na sociální síti. „Ps: Podotýkám, že kalabrijská mafie má největší zisky z prodeje drog,“ dodal.

Policie už dříve uvedla, že Kuciak a jeho snoubenka byli zastřeleni patrně kvůli novinářově investigativní práci. Kuciak naposledy pracoval na materiálu upozorňujícím na působení italské mafie na Slovensku a na její vazby na osoby blízké slovenskému premiérovi Robertu Ficovi.

Gašpar dnes odmítl poskytnout podrobnosti o vyšetřování vražd; uvedl pouze, že oba mladí lidé byli zastřeleni stejnou zbraní.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?