Šojgu hovořil o výsledcích zkoušek letadla А-100

Zkoušky nového letadla radiolokačního sledování a vedení potvrdily správnost přijatých technických rozhodnutí, uvedl ministr obrany RF Sergej Šojgu během konference na ministerstvu.

„Byly prověřeny aerodynamické vlastnosti letadla A-100 se zabudovanou anténou, práce všech letadlových systémů a radiotechnické aparatury. Zkoušky potvrdily správnost přijatých technických rozhodnutí,“ řekl Šojgu.

Připomněl, že první let zkušebního modelu A-100 se konal v listopadu 2017. „Dnes projednáme problematické otázky realizace zkušebně-konstrukčních prací k vytvoření komplexu,“ řekl ministr.

A-100 je vytvořen na základě vojensko-dopravního letadla Il-76MD-90A. Na něm je instalován aerodynamický kryt s anténovým systémem a moderní speciální radiotechnické vybavení, které umožňuje rychle vytvářet radiolokační pole v zadaném směru. Kromě toho může letecký komplex objevit a doprovázet vzdušné a jiné cíle a také se účastnit řízení stíhacího a útočného letectva při navádění na vzdušné, pozemní a námořní cíle.

Letadlo nahradí letecký komplex A-50 a A-50U.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že sériové dodávky A-100 do armády budou zahájeny v roce 2020.


Není zde článek celý?