Soukup bude RRTV znovu vysvětlovat, proč prokazatelně nadržoval Zemanovi

Přestože Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov a „moderátor“ pěti místních pořadů, neustále proklamuje, jak je objektivní a nestranný, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je již poněkolikáté jiného názoru. Nyní bude muset ředitel komerční televize vysvětlit, proč v prezidentské debatě neplnil roli oponenta a místo toho Zemanovi přitakával a vyjadřoval mu podporu.

Rada nezasahuje proti TV Barrandov poprvé. V minulosti už řešila propagaci hnutí ANO a SPD v pořadech Jaromíra Soukupa i neoznačenou reklamu ve vysílání. V současnosti jde o jasnou podporu Miloši Zemanovi, která je vidět nejen v Soukupových show, ale byla podpořena i přítomností mediálního magnáta ve štábu znovuzvolené hlavy státu, kde se zařadil mezi prezidentovi nejbližší.

V souvislosti s pořadem Duel Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál vydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jasné stanovisko. „V rámci uvedeného pořadu moderátor dostatečným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta, naopak vyjadřoval hostu M. Zemanovi svoji názorovou podporu, a to v úvodní monologické řeči i v průběhu diskuze. Host měl k dispozici prakticky neomezený prostor k tomu, aby prezentoval své názory a postoje,“ všimla si RRTV.

„Pořad vysílaný v období před druhým kolem prezidentských voleb tak způsobem moderace a volbou diskuzních témat výrazně zvýhodnil jednoho z kandidujících, stávajícího prezidenta Miloše Zemana nad jeho protikandidátem. Provozovatel se tak mohl dopustit porušení povinnosti dbát zásad objektivity a vyváženosti,“ stojí v oficiálním dokumentu.

Správní řízení jsou však již koloritem ve vztahu TV Barrandov a RRTV. Rada totiž řeší i Arénu Jaromíra Soukupa z 16. ledna 2018 nebo Kauzy Jaromíra Soukupa a na konci loňského roku se zabývala i Duelem Jaromíra Soukupa. Jak se zdá, Soukupova slova o tom, že mu nikdo nebude nařizovat, koho si má zvát do svých pořadů a na co se má hostů ptát, nebudou tak úplně pravdivá. Pravidla pro obdržení licence pro televizní vysílání hovoří jasně a majitel TV Barrandov je porušuje.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?