Strach temné magické síly nutí nigerijské migrantky v Evropě se zabývat prostitucí

Některé ženy, které přijíždějí do Evropy z Afriky jsou údajně nuceny zabývat se prostitucí, protože se bojí smrtelného prokletí, které pašeráci lidí můžou na nich uložit.

Migrantky, které přijíždějí do Evropy z Nigérie, jsou nuceny stávat se prostitutkami, protože věří, že jsou proklety a bojí se, že zemřou, pokud se nebudou poslouchat, uvádí webový portál Swissinfo.

Příběhy mnoha nigerijských prostitutek v Evropě jsou typické. Byly najaty v Nigérii pašeráky lidí, kteří jim slíbili lepší život v Evropě a pomoc s cestou do rozvinutých zemí globálního severu.

Nicméně předtím, než mladé ženy pošlou do evropských zemí, pašeráci lidí s nimi údajně provádějí speciální rituály, které se jmenují juju. Jako výsledek, ženy, které vyrostly s vírou v černou magii a čarodějnictví, jsou přesvědčeny, že zemřou, pokud n se nebudou podvolovat a odmítnou být zapojené do prostituce.

„Pašeráci lidí našli způsob, jak udržovat ženy navždy. To je něco jako marketingová strategie,“ řekl on-line portálu Gifty Amponsah, migrant z Ghany a zaměstnanec poradenského centra v oblasti obchodování s lidmi a sexuálního zneužívání.


Není zde článek celý?