Tomio a jeho věrní nácci. Vzhůru k obnově koncentráků

V rámci politické korektnosti – či snad ze strachu nebo z jiného záhadného důvodu – se dnes místo neonacista, lidově nácek musí říkat extremista. A to i náckům nejhrubšího zrna, jací komentují na stránce Tomia Okamury. Na oficiální facebookové stránce poslance Parlamentu ČR a předsedy hnutí SPD.

Muzeum romské kultury po něm žádá omluvu za nehorázný lživý výrok o romském koncentračním táboře v Letech. Míří na něj i trestní oznámení. Lidovci chtějí iniciovat jeho odvolání z postu místopředsedy sněmovny. Podle Okamury to bylo vlastně takové docela snesitelné ubytování, kde neměli ani žádný plot a nikdo je nehlídal.

Nepochybně se jim tam žilo dobře. Jak jinak? Hotová selanka. Táborem v Letech prošlo asi 1300 lidí. Z toho nejméně 320 jich zemřelo. Ze 30 dětí, které přišly v táboře na svět nepřežilo ani jedno. Tolik neúprosná statistika.

Nelidské podmínky – přeplněnost baráků, zima, otřesné hygienické podmínky z důvodu nedostatku vody – vyústily ve smrtící epidemii tyfu. No prostě wellnes, jak říká jeden z Okamurových fanoušků, diskutujících na jeho facebookovém profilu.

Romové tam zřejmě – podle Tomia Okamury – za zpěvu písní radostně čekali na transport do Osvětimi, kde byli zplynováni. Protože přesně takovýto byl konec tábora v Letech a jeho vězňů. V Osvětimské plynové komoře jich skončilo kolem čtyř stovek.

Ve světle těchto událostí se debaty o tom, zda se tábor, který začínal jako kárný pracovní, načež pokračoval jako sběrný a cikánský, má správně nazývat koncentračním, internačním či jinak, jeví jako hloupé a nelidské. A není to poprvé, kdy se Tomio Okamura, nebo třeba i náš pan trestně stíhaný předseda vlády v demisi, dopouštějí zlehčujících či přímo náckovských výroků na toto téma. Činí tak samozřejmě i proto, že na hlášky o „cikánech“ nevzdělané xenofobní voličstvo skvěle slyší. Jako třeba další „vtipný“ debatér z Okamurova oficiálního profilu:

Obrázek Okamura 2

Asi nikoho nepřekvapí, že na podporu své lži o neexistujícím oplocení Tomio neváhal použít neexistující knihu. Správně předpokládá, že jeho věrným to bude jedno, jelikož k nadšeným čtenářům a znalcům publikací Akademie věd příznivci SPD jaksi nepatří. Může tedy klidně „citovat“ z knihy, která nikdy nevyšla. Okamurovcům je fuk, že jediná publikace, kterou Historický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s vydavatelstvím Academia Praha roku 1999 vydal, žádné „mýty a fakta“, jak jejich vůdce nalhal, v názvu nemá. Jmenuje se Historikové a kauza Lety. Napsali ji Ctibor Nečas, Jaroslav Valenta a Oldřich Sládek a žádné zmínky o volném pohybu mimo tábor bez plotů neobsahuje.

Nic takového pro okamurovce není důležité. Podstatné pro ně je vyřvávat, že „cigáni nemakají a mají všechno zadarmo“. Proto také Tomio Okamura místo normální omluvy za lež, aktuálně rozjíždí bláboly o tom, kolik stál výkup vepřína v Letech, na jehož místě vyroste památník romského holocaustu. Peníze a závist. To jsou totiž další struny, na které mistrně hraje. A voličstvo se poslušně zalyká nenávistí.

Patrik Banga, bratr romského zpěváka Radoslava Bangy, jehož předkové v koncentrácích zahynuli, Okamurovi napsal:

Tak děkuju, pane Okamuro… Tohle je přesně obraz toho, co tady svou „politikou“ vytváříte. Vaši stoupenci tu chtějí koncentrační tábory…  jako byl ten v Letech. Chápu, že pro Vás to není důležité… ale nám tam umíraly rodiny, stejně jako později v Osvětimi a dalších koncentrácích. A to zkrátka nezamlčíte, ani kdybyste stokrát zopakoval, kolik stál odkup vepřína…

P.S.: Zkuste prosím mojí matce vysvětlit, proč jí musela v koncentráku umřít půlka rodiny, když to tam vlastně podle Vás bylo tak bájo… já bych si to taky celkem rád poslechl.

Tomiovi příznivci by ovšem s radostí přiložili ruku k dílu a stavěli nové koncentráky.

Jak se vám líbí skutečnost, že tohle všechno se zcela nepokrytě a veřejně odehrává na profilu politika, jehož hnutí aktuálně vyjednává o podpoře vládě a dost možná se tím subjektem, který bude v naší zemi z pozadí spoluvládnout, také stane? Na zdi šéfa hnutí, který se nedávno ve volebním štábu objímal s nově zvoleným prezidentem a dětinsky se vychloubal, že si s ním už dokonce – světe, padni v bledé závisti – tyká. Je Miloš spokojen s tím, co jeho nový kamarád Tomík pouští do světa? Asi ano, když mlčí.

I přes těmito lidmi musíme bránit svobodná média. Pomozte nám koupí předplatného Revue FORUM ZDE.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?