Uprchlíci ve Švýcarsku se chovají jako filmové hvězdy: Chtějí drahé oblečení a neintegrují se

Švýcarská ubytovna mládeže v kantonu Baselland se chtěla postarat o tři dětské uprchlíky bez doprovodu. Cílem bylo dát jim vše, co potřebují pro úspěšnou integraci. Výsledky však byly katastrofální.

V létě roku 2016 dostali tři dětští uprchlíci bezplatné ubytování, které běžně stojí denně kolem 300 švýcarských franků na osobu (asi 6.500 Kč). Uprchlíci se však do svých pokojů nepřestěhovali ani v půlce roku 2016, když začaly problémy.

Aby se připravili na zimu ve Švýcarsku, ubytovna dodala třem mladým mužům zimní oblečení. Jim se však toto oblečení nelíbilo: „Byli zklamáni a řekli nám, že by raději nakupovali od společnosti H & M nebo Dolce & Gabbana,“ řekl jejich opatrovník.

Pečovatelé později zjistili, že mladí uprchlíci prodávali oblečení a odcizené zboží jiným stranám. Jejich měsíční kapesné 160 franků (asi 3.500 Kč) jim zjevně nestačilo.

Jeden z mladíků jménem Ahmed si stěžoval na svého nadřízeného, že pro něj nemá dostatek času atd. Ale skutečnost byla podle zprávy odlišná a jeho stížnost byla zamítnuta.

Ve zprávě se také uvádí, že to byl sám Ahmed, kdo odmítl školu, práci v domácnosti a spolupráci s pomocným personálem: Ahmed má „velmi vysoké nároky“ na své prostředí, které nikdo nedokáže zajistit. Například požaduje„pečovatele, který mu bude k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a někoho, kdo „okamžitě splní všechna jeho přání.“

Další žadatel o azyl se choval stejným způsobem: náhle se choval, jako kdyby neznal pravidla domu, odmítl dohody, provokoval ostatní obyvatele svých chováním a choval se velmi neuctivě vůči jednotlivým členům týmu. Podle článku v deníku Basler byla očekávání „mužů tak vysoká, jako kdyby byli hosté pětihvězdičkového hotelu.“

Dva mladíci také dostali sezónní průkaz do bazénu, kolo a další věci, aby si mohli užívat volného času. Výsledkem byly vážné incidenty, neboť několik žen bylo sexuálně obtěžováno.

Po krizových setkáních, několika varováních a hlubokém zklamání pracovníků se mladí uprchlíci po měně než roce přestěhovali. Tým popsal mladé muže jako „potížisty s mentalitou vysokých nároků a malou ochotou spolupracovat.“

Případ mladých mužů bohužel „není ojedinělým případem, ale pravidlem,“ tvrdí osoba, která se stará o děti bez doprovodu. Nechce, aby se všichni migranti spojili dohromady. „Ale z deseti mladistvých uprchlíků se sedm chová podle tohoto ničivého vzoru: to je realita.“

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: ilGiornale)

Není zde článek celý?