V Amsterdamu zakázali turistům dívání se na prostitutky

Od dubna 2018 budou vážně zpřísněna pravidla návštěvy amsterdamské „čtvrti červených luceren“. Návštěvníkům zakážou fotografování pracovnic sexuálního průmyslu, mají být přitom zticha a střízliví. Uvádí to agentura RIA Novosti.

Průvodci budou potřebovat zvláštní povolení, aby ukázali tuto pamětihodnost turistům ve skupinách po 5-20 lidech. Početnější jsou zakázány, upřesňuje agentura.

Tato opatření vysvětlují městské úřady tím, že v poslední době značně stoupl počet zájemců o „čtvrť červených luceren“. Ve špičce od 11 do 12 hodin tu může chodit na 27 skupin.

Od letošního jara budou turisté a průvodci muset dodržovat určitá pravidla. „Prohlídky mají být ukončeny do 11 večer. Skupinám je zakázáno zastavovat se na frekventovaných místech: na mostech, před vchodem do obchodů. Nesmějí fotografovat pracovnice sexuálních průmyslu a průvodci mají zajistit, aby k nim turisté stáli zády.

Výkřiky, požívání alkoholu a narkotik mají turisté také zakázáno. Před zahájením výletu musí průvodce sdělit účastníkům, že mají respektovat obyvatele, podnikatele, a zaměstnance sexuálního průmyslu,“ stojí na oficiálním portálu amsterdamské městské správy. Za porušení je pokuta 190 eur pro samostatného průvodce a 950 pro turistickou kancelář. Po třech případech porušení bude průvodce zbaven licence.

Městská rada posuzuje rovněž otázku o zavedení zvláštní daně z účastníků těchto výletů.


Není zde článek celý?