V Sýrii si bojovníci vylámali zuby o „Šilku“ — tankovou jednotku rychlého nasazení (VIDEO)

Během vojenských akcí v oblasti Harasty v okolí Damašku se bojovníci jedné z extrémistických skupin pokusili zničit samohybný protiletadlový systém vybavený radarem ZSU-23-4 „Šilka“. Video tohoto útoku bylo zveřejněno na internetu.

Pancéřovaný vůz byl zasažen ručním protitankovým granátometem. Reaktivní střela zasáhla zadní část věže, došlo k výbuchu, ale jak je vidět na videu, požadovaného účinku teroristé nedosáhli.

Důvodem je to, že válečnou operaci prováděla tzv. „Šilka“ sloužící ve 4. tankové divizi, která je známá jako tanková jednotka rychlého nasazení. Tento bojový stroj je také vybaven mřížovaným a ocelovým proti kumulativním pancířem a speciálními řetězy.

Ve výsledku se stroje staly mnohem odolnější a získaly slávu „maximálně zabezpečených“. Díky velkému počtu střel (2 tisíce 22milimetrových střel) a vysoké rychlosti střelby (do 1 000 střel za minutu) se samohybné systémy staly opravdovým stroji palebné podpory.

Oblast Harasty — severovýchodního okruhu Damašku, je část zóny deeskalace „Východní Guta“, ovšem těžké boje trvají od konce minulého roku, kdy velké síly bojovníků zahájily útok na pozice syrské armády, komentuje válečný odborník Jurij Ljamin.

„Pro návrat ztracených pozic sil tam byly vyslány dodatečné jednotky z nejelitnějších jednotek — divize Republikánské gardy a 4. tanková divize, které momentálně úspěšně ničí síly teroristů,“ dodává Ljamin.


Není zde článek celý?