V USA předložil učitel matematiky žákům úkol o kokainu

Učitel matematiky střední školy v Roxaně, stát Illinois, aby své žáky zainteresoval, předložil jim úkoly s narkotiky. Rodiče některých žáků byli pobouřeni podobným přístupem k vyučování dětí, píše Vice.

Podmínka prvního úkolu zněla: „Vzali jste 600 g kokainu. Za hodinu se z organismu vyvádí 40% narkotika. Kolik narkotické látky bude ve vašem organismu za tři hodiny?“. Ve druhém úkolu šlo o nákup narkotik na splátky: „Nemohli jste bohužel zaplatit dealerovi hned, a proto vám prodává na splátky. Musíte zaplatit jeden tisíc dolarů s úroky 25% denně. Kolik budete dealerovi dlužit za rok?“

Rodiče žáků označili učitelovu iniciativu za nepřípustnou a obvinili ho z propagace narkotik. „Musíme zabránit užívání drog, a ne učit výrostky, jak je mají vyvádět z organismu“, řekla matka jednoho žáka.

Poté, co o incidentu informovala místní televize, zaslalo školské vedení rodičům žáků dopisy s omluvami. V dopisech se praví, že učitel učinil pokání za nevhodné příklady v matematických úkolech. Vedení zdůraznilo, že učitel nechtěl v žádném případě pobízet nezletilé k užívání zakázaných látek.


Není zde článek celý?