YouTube nenašel důkazy zasahování Ruska do referenda o Brexitu

YouTube nenalezl svědectví, která by ukazovala na jakékoliv ovlivnění Ruskem referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, sdělila ředitelka organizace pro styk s veřejností Juniper Downsová.

Jednání, věnované tématu falešných zpráv (fake news), probíhalo v rámci návštěvy delegace britského výboru, týkající se digitálních technologií, ve Washingtonu. Zúčastnili se jí zástupci Google, YouTube, Facebook, Twitter a televizních kanálů CNN a CBS.

„Provedli jsme velice pečlivé vyšetřování ohledně referenda o Brexitu a nenašli jsme žádné důkazy o zásahu. Prozkoumali jsme veškeré reklamní zprávy, které mají jakýkoliv vztah k Rusku, nenašli jsme žádné důkazy toho, že by naše servisy byly použity k zasahování do referenda“, — sdělila Downsová.

Dříve s podobným oznámením vystoupil servis mikroblogů Twitter, který také nenalezl žádné znaky toho, že by se Rusko snažilo ovlivnit volební výsledky.

Britští členové parlamentu nadále pokračují ve vyšetřování eventuálního „ruského zásahu“ do referenda, přestože britská vláda uznala, že k tomu nemá důkazy.
Na Západě několikrát obviňovali Rusko z pokusů ovlivnit volby v různých zemích. V Moskvě veškerá obvinění odmítají a nazývají je nepodloženými. Zdůrazňují, že žádná fakta, která by potvrzovala „vliv“, nikdo nepředložil.


Není zde článek celý?