Zeman si při dovolené pozval Babiše do Lán. Prý na přátelskou večeři

Přátelská večeře, to je podle hradních Parlamentních listů oficiální důvod setkání prezidenta s premiérem v demisi. Miloš Zeman přeruší své dovolenkové rozjímání a přijme Andreje Babiše ve čtvrtek v lánském zámku. Podle Jiřího Ovčáčka budou pánové diskutovat aktuální témata. Přeloženo do srozumitelné řeči – vyjasní si, jak bude do budoucna fungovat jejich mocenský pakt.

Přestože se Zeman od znovuzvolení objevil na veřejnosti pouze jednou, a dokonce dvakrát zrušil natáčení Soukupova Týdne s prezidentem, na Babiše si čas a náladu najde. Konkrétně ve čtvrtek 8. února, kdy spolu povečeří a přátelsky pohovoří.

Každému musí být jasné, o čem bude řeč. Zeman se na Babiše zlobí za to, jak mluvil o jeho spolupracovnících Nejedlém a Mynářovi, majitel hnutí ANO je zase rozlícen, že hlava státu tolik komunikuje s Milanem Chovancem, a může se zdát, že mu pomůže do čela ČSSD. To by pro Babiše znamenalo nepříjemnost, protože Zeman v akci „zachráním sociální demokracii“ chce členy své bývalé strany instalovat do vlády.

To se však premiérovi v demisi nelíbí, protože Chovanec by mu nenechal všechna ministerstva, která potřebuje ovládat kvůli kauze Čapí hnízdo, i z důvodu dalších obchodně-politických zájmů.

Do jaké míry bude čtvrteční večeře skutečně přátelská, závisí pouze na tom, kdo přijde s lepší nabídkou, kterou nebude moci ten druhý odmítnout. Míč je na Zemanově straně hřiště, takže se má Babiš na co těšit.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?