Historik vysvětlil, jak se podařilo dokázat Hitlerovu smrt

Americký profesor přijel do Ruska začátkem století, aby prozkoumal v Centrálním archivu Federální služby bezpečnosti Ruska materiály, které byly spojeny s Hitlerovou smrti.

Dokázal zdůvodnit verzi sebevraždy a to pomocí dříve neznámého rentgenového snímku Führerovy čelisti, který původně byl schován u zpravodajské služby USA. Informoval o tom zaměstnanec Ústavu Ruských dějin AV RF Vasilij Christiforov. 

„V centrálním archivu Federální služby bezpečnosti Ruska jsou uloženy věcné důkazy, které jsou součástí šetření okolnosti Hitlerové smrti. Jeho sebevražda byla pádně zdůvodněna. Zde jsou uschovány fragmenty čelisti Führera. Proto právě ostatní verze o Hitlerovém osudu se rozpadají,“ říká Chritoforov. 

Podle ruského vědce americký profesor požádal, aby mu ukázali fragmenty čelisti, které mu názorně předvedli. Nečekaně pro ruské odborníky, Američan jim ukázal rentgenový snímek, který byl zřejmě udělán ještě před válkou. Snímek a fragmenty si navzájem odpovídaly.

„Snímek byl uchován u americké zpravodajské služby od konce války. Nikdy a nikde se o něm nemluvilo, nikdy se nevyskytoval,“ dodává Vasilij Christiforov.


Není zde článek celý?