„Jaderná válka mezi Ruskem a USA bude znamenat konec civilizace“

Školením svých evropských spojenců, aby použili jaderné zbraně, se USA přibližují k jaderné válce s Ruskem a zapomínají, že by to znamenalo konec lidské civilizace, řekl kanálu RT vysloužilý generálporučík Evgeny Bužínský.  

Americká armáda připravuje ozbrojené síly evropských zemí k použití taktických jaderných zbraní proti Rusku, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ministr dodal, že přítomnost amerických nestrategických jaderných zbraní v Evropě je hlavním zádrhelem na cestě k odzbrojení.

„Nikdo nemůže říci, jak vážná je skutečná hrozba amerických akcí,“ řekl Bužínský, který je také předseda představenstva PIR-Center. Poukázal však na to, že „vojáci se připravují. Ruská armáda se připravuje a americká armáda dělá totéž. A političtí představitelé varují, že dochází k takovým přípravám.“

Američané si stále hrají s jadernými zbraněmi v Evropě, jako kdyby zapomněli, že „na Zemi nikdo nezůstane,“ pokud budou takové zbraně nasazeny, řekl generálporučík ve výslužbě. Události se vyvinou velmi rychle a budou mít katastrofální důsledky pro všechny, jestliže jedna ze stran provede jaderný útok proti té druhé, varoval.

Pokud bude Rusko „zasaženo jadernými zbraněmi, provedeme protiútok,“ řekl expert středisku PIR-Center, které zkoumá mezinárodní bezpečnost a nešíření zbraní hromadného ničení. „Ruské a americké strategické síly, které půjdou do akce, by znamenaly stovky megatun jaderných zbraní, které by zasáhly území USA a Ruska.“

„My se nacházíme na Eurasijské desce, což nám (Rusku) dává mírnou tektonickou výhodu. Co se týče severoamerického kontinentu, ten by jistě praskl  v důsledku ruského jaderného útoku. Bude to konec civilizace. O tom nelze pochybovat,“ dodal.

Bužínský ujistil, že Rusko by nebylo překvapeno, kdyby Spojené státy proti němu použily svůj jaderný arsenál. „Ozbrojené síly jsou připraveny na všechno. Prezident Putin o tom mnohokrát mluvil a všichni si jsou toto vědomi,“ uvedl.

Odhaduje se, že asi 200 amerických jaderných bomb B61 je uloženo v Německu, Belgii, Itálii, Nizozemsku, Turecku a dalších evropských zemích v rámci programu NATO na sdílení jaderných zbraní. Moskva vnímá přítomnost amerických jaderných zbraní a protiraketové obrany na evropském kontinentu jako hrozbu pro svou národní bezpečnost.

(RT/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?