Krásy a dobra jsme si už užili dost, říká Ovčáček a svolává tiskovku

Jiří Ovčáček v pořadu Máte slovo. | FOTO: ČT

Zřejmě velmi těžce dýchá od sobotního večera Jiří Ovčáček. Vystresovalo ho předávání cen Český lev, které se proměnilo v happening proti Miloši Zemanovi a jeho útokům na Českou televizi. Od té doby, co přední čeští filmaři na pódiu promluvili proti Zemanovi, střílí Ovčáček jeden běsnící tweet za druhým.

Jeho zlost směrem k filmařům vygradovala v pondělí, kdy sdílel další tendenční text Parlamentních listů, ke kterému napsal: „Už tu zase někdo chce šířit krásu a dobro. Ve 20. století jsme si toho snad užili dost, ne?“. Měl tím na mysli zřejmě Jana Svěráka. Ten v reakci na inaugurační projev Zemana sepsal výzvu Pět vět na obranu České televize a řekl, že ve zmíněném projevu prezidenta bylo málo lásky. Výzvu podepsalo 370 umělců. Ovčáček také ohlásil, že se v úterý uskuteční na Pražském hradě jeho tisková konference. O tu však novináři příliš velký zájem nemívají.

Česká televize je cílem celé proruské fronty. Hlavní útok vede Miloš Zeman se svým Ovčáčkem, přisluhuje Jaromír Soukup s TV Barrandov a dezinformační proruské weby. Přidává se i Babiš, Okamura a komunisté. Všichni zmínění chtějí ČT ovládnout. Vadí jim nezávislé zpravodajství a investigativní pořady, kde se často objevují.

Krásy a dobra jsme si užili dost, podle Ovčáčka. A co nás tedy čeká teď v době jeho, Zemana a Babiše? Ohyzdnost a zlo? Aha. Díky, nechci. Raději tu krásu a dobro.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?