Ministerstvo dopravy Ruska hrozí reakcí na situaci s letounem Aeroflotu v Londýně

Rusko po incidentu s letadlem společnosti Aeroflot v Londýně může použít podobné opatření proti britským leteckým dopravcům, informovalo ruské ministerstvo dopravy.

Na ministerstvu také uvedli, že koordinační centrum pro bezpečnost letectví pošle Velké Británii žádosti o důvody kontroly ruských letadel.

„V případě absence vysvětlení považuje ruská strana tato opatření proti našim letadlům za protiprávní a také si vyhrazuje možnost podobných opatření vůči britským leteckým dopravcům,“ uvádí se ve zprávě.

V předvečer britská policie a celní úřady provedly na letišti Heathrow prohlídku letadla ruské společnosti Aeroflot, které se připravovalo na nástup cestujících na let Londýn — Moskva. Podle kapitána letadla údajně hledali zakázané předměty, ale nevysvětlili důvody inspekce a nesestavili žádný akt. Současně požadovali, aby posádka opustila letadlo, i když je to podle pravidel zakázáno. V důsledku jednání s představitelem ruského velvyslanectví zůstal kapitán v době inspekce v kabině, i když ho nemohl zcela kontrolovat.

Velvyslanectví Ruska v Londýně poslalo britskému ministerstvu zahraničí nótu a požádala o vysvětlení.


Není zde článek celý?