Ministerstvo obrany vybralo 50 nejlepších nápadů pro názvy nejnovějších zbraní

Na webových stránkách rezortu odstartovala finální etapa výběru názvů pro bojový laserový komplex, rakety s plochou dráhou letu s malorozměrovým jaderným zařízením a bezpilotní podvodní přístroj.

Zatím v hlasování týkajícím se názvu vedou Paprsek a Zajíček. Nejpopulárnější varianty pro podvodní dron jsou Poseidon a Jelec jesen а pro okřídlenou raketu — Překvápko a Zeus.

Speciální servis pro příjem návrhů týkajících se názvů byl zahájen na webových stránkách Ministerstva obrany 1. března. Za uplynulou dobu je navštívilo více než 870 uživatelů, z nichž třetina připadá na cizince. Celkem bylo nabídnuto více než 245 tisíc variant.

Nejnovější ruské zbraně prezentoval v projevu k Federálnímu shromáždění Vladimir Putin. Informoval o mezikontinentální balistické raketě Sarmat, vysoce přesném leteckém raketovém komplexu Kinžál, raketovém komplexu strategického účelu Avangard a také o dalších nových druzích strategických zbraní, které zatím nemají název. Rovněž tehdy prezident navrhl, aby byla uspořádána soutěž o výběr názvů pro nové systémy.


Není zde článek celý?