Přehled zpráv – RusVesna 30.3.2018

gosdep1Pátek, 30.3.2018 – přes den:

1; Státní department označil Rusko za obrovskou součást problému v Sýrii. Mluvila o tom oficiální představitelka Státního departmentu Heather Nauert na tiskové konferenci.

2; V Donbasu začalo platit „velikonoční příměří. 26. března kancelář zvláštního zástupce OBSE v Kontaktní skupině vyhlásila od 00:01 hod. 30. března v Donbasu přerušení palby.

3; Němec vztyčil nad svým domem ruskou vlajku poté, co se naštval kvůli postoji Německa ohledně případu Skripalových. Obyvatel Berlína poznamenal, že vlajku sundá v jediném případě – až bude prokázán podíl Ruska na otravě Skripalových.

4; Ruští vojáci odvrátili teroristická jatka u Damašku. Informoval o tom ve čtvrtek ministr obrany Ruské federace Serej Šojgu.

5; Opatření proti trhu se státním dluhem Ruské federace postihnou zahraniční investory. Možný zákaz investování ruských bondů v Londýně je nebezpečný nejen pro Rusko, ale i pro zahraniční investory.

6; Na ruském ministerstvu obrany odpověděli na články o izraelských F-35, které údajně „ošálily ruskou protivzdušnou obranu v Sýrii. Nedávno média informovala, že dvě americké stíhačky F-35 izraelských vzdušných sil údajně uskutečnily rozvědku nad Sýrií, Íránem a Irákem.

7; Na Ukrajině si stěžují, že kvůli Kerčskému mostu nemohou do Mariupolu vplouvat lodě. V důsledku toho státní podnik přijde o zhruba 1,5 milionu tun nákladů neboli 250 milionů hřiven čistého zisku.

8; Skutečný fašista: Dobrovolník zlikvidovaný v Doněcké republice se ukázal jako velmi zkušený ozbrojenec. Andrej byl od svých sedmnácti let na frontě. Vstoupil do Pravého sektoru v podstatě ještě jako dítě, řekl strýc zabitého ozbrojence.

9; Jak se firma Tesla ocitla krok od bankrotu. Mezinárodní agentura Moody´s snížila rating Tesly a akcie společnosti se propadly.

10; Irové jsou rozhořčeni lokajstvím své vlády v případu Skripal. Irský ministr zahraničí se musel hájit kvůli svému rozhodnutí vyhostit jednoho z osmnácti ruských diplomatů.

11; Konflikt uvnitř NATO: Francie posílá vojska na pomoc syrským Kurdům, které ohrožuje Turecko. Ve čtvrtek se kurdsko-arabská delegace setkala s prezidentem Francie Emmanuelem Macronem.

12; Luganská republika: Policie objevila skrýš s 37 plamenomety a granátomety. Ve skrýši byl nalezen také kulomet a mnoho různé munice.

13; Válka proti Číně, jakož i válka proti Rusku je pro USA už rozhodnutou otázkou. Administrativa Donalda Trumpa po více než roce jednání v listopadu 2017 prudce změnila své chování.

14; Tragédie v Kemerovu. Fámy o stovkách obětí, požární bezpečnost a závěry. Ochránce lidských práv z Tallinnu Dmitrij Linter věnoval první video svého videoblogu tragédii v půlmilionovém Kemerovu.

15; Savčenková jako technologie upgrade ukrajinského režimu. Jednání je vždy lepší než jakákoli válka. Dokonce i studená.

16; Trump vzkazuje Putinovi: V závodech ve zbrojení USA nad Ruskem zvítězí. Podle informací amerických médií to bylo řečeno během posledního telefonického rozhovoru obou prezidentů.

17; Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo unikátní záběry z testu rakety Sarmat.

18; Venezuela má pro Rusko schéma, jak obejít sankce a rozvrátit dolar. Rusko může následovat příkladu Íránu a obejít západní sankce pomocí Venezuely.

19; Ukrajina odmítla vydat prankera Volnova, který rozšířil lživou informaci o třech stech obětí v Kemerovu. Informovala o tom oficiální představitelka SBU Jelena Gitljanskaja.

20; RT byla vyloučena ze schématu vysílání ve Washingtonu. V noci na 1. dubna televizní stanice RT musí přerušit vysílání.

21; Rusko není oběť a nesmí se jako oběť chovat, říká Státní department. Ve Státním departmentu pohrozili zničením ruské ekonomiky kvůli uzavření konzulátu USA v Petrohradě.

22; Státní duma: USA chtějí v Rusku zorganizovat barevnou revoluci. CIA a Státní department se pokoušejí uskutečnit v Rusku scénář „barevné revoluce“, myslí si ve Státní dumě.

23; Není mi přáno stát se premiérem. Proč Lucenko chtěl letět do USA a proč ho tam nepustili? Když začnou konflikty mezi jednotlivými větvemi ukrajinské moci, letí do Spojených států, aby se zjistilo, kdo má pravdu. A Lucenko není výjimka.

24; Kudrin: Důchodový věk v Rusku se bude zvyšovat za 10 až 16 let. Bývalý ministr financí Alexej Kudrin prohlásil, že zvýšit důchodový věk v Rusku bude potřeba během deseti až šestnácti let.

25; Uživatelům internetu byla nabídnuta možnost sledovat vlastní smrt v důsledku jaderného výbuchu. Nový online servis umožňuje spatřit radius zásahu, počty obětí a úroveň radiace.

26; Skripal byl otráven sibiřským zemním plynem… Jak souvisejí úspěchy Ruska a provokace Západu? Rusové by si už měli zvyknout, že budou vždy jako první podezřelí, kdykoli se někde přihodí nějaká lumpárna.

27; Rezavé šrouby Elona Muska. Tesla stahuje 120 tisíc elektromobilů. Ve společnosti upřesnili, že problémy s posilovačem řízení vznikají hlavně v podmínkách chladného podnebí.

28; Byl zadržen další podezřelý z podílu na požáru v Kemerovu. V nejbližší době bude ženě sděleno obvinění.

29; Bitcoin se propadl pod hranici 7.000 dolarů. Cena bitcoinu se v pátek v důsledku zveřejnění novinek o zpřísnění regulace snížila pod 7 tisíc dolarů, a to poprvé od února.

30; Kyjev zbytečně poskytl Savčenkové tribunu v živém vysílání, říká The Washington Post. Savčenková velmi dobře ví, jak udělat ze soudního procesu politickou platformu.

31; Vyšetřovací výbor zadržel náčelníka inspekce stavebního dozoru Kemerovské oblasti. Vyšetřovatelé, kteří se zabývají vyšetřováním příčin tragédie, při níž zahynulo 64 lidí, přistoupili k výslechům úředníků a funkcionářů.

32; Bylo to neslušné. O váhavém a stydlivém vyhošťování ruských diplomatů. Se solidaritou vznikly evidentně problémy. Obvyklé hlásné trouby rusofobie tentokrát působily pobledle a řada zemí si užila „svátek neposlušnosti“.

33; Kyjev už stihl porušit Velikonoční příměří. Ukrajinské armáda ně to stačilo pouhých devět a půl hodiny.

34; Cílová páska: Podél silniční části Krymského mostu se už instalují protihlukové panely. Ty jsou budovány i na silničních nájezdech na Krymský most, což zaručuje určité akustické pohodlí pro okolí.

35; Budeme se z toho snažit těžit, říká expert o aktivitě zahraničních výzvědných letadel u hranic s Ruskem. Ať si létají, děkujeme jim za péči o zvýšení našeho i tak vysokého bojového mistrovství.

36; Automobily s diplomatickými čísly opouštějí generální konzulát USA v Petrohradě. Kromě toho před polednem začali z budovy vynášet krabice, balíky a nábytek.

37; Cestování časem. Na pobřeží USA vyplavilo moře loď z 18. století. Specialisté, kteří zkoumají nález, říkají, že jim oceán věnoval unikátní dáreček.

38; Bratr ukrajinského prankera Volnova byl přistižen při obchodování s dětskou pornografií v Rusku. U muže byla provedena domovní prohlídka, během níž policisté zabavili pevné disky se zakázanými materiály.

39; Zázračné uzdravení? Skripalova dcera údajně otrávená bojovým plynem Novičok, už jí, pije a mluví. Předtím experti zdůrazňovali, že Novičkem otrávení lidé se dají jen těžko léčit a léčba protijedem je neefektivní.

40; Armáda Doněcké republiky trénuje ostřelovače. Touto dobou ukrajinská strana už narušila Velikonoční příměří,které trvalo pouze devět a půl hodiny.

41; Na ruské ministerstvo zahraničí byli pozváni velvyslanci západních zemí. Moskva jim oznámí svá odvetná opatření.

42; Naftogaz označil Gazprom za „kocourky“ z radosti nad verdiktem Stockholmského soudu. Radost ukrajinské společnosti ale může být velmi předčasná.

43; V ATO byl zabit jednadvacetiletý ozbrojenec ze Zakarpatska. O „tragické smrti“ svého souseda informuje tisková služba obecní rady zakarpatské vesnice.

44; Evropské silnice jsou připravovány na přesun tanků NATO. V případě nutnosti bude schváleno rozhodnutí o urychlené rekonstrukci některých infrastrukturní objektů v Evropské unii.

45; Děláme užitečné věci a přesto pořád klečíme, říká Lukašenko o dodávkách produkce do Ruska. Pokud se nás rozhodli neustále kdoví za co ponižovat, pak budeme muset hledat své štěstí jinde, říká Lukašenko.

46; Požár ve vojenské jednotce na Ukrajině. Jedna osoba byla zraněna, shořel ale majetek. Požár vznikl v důsledku nedodržení pravidel bezpečnosti.

47; Rusko vyhošťuje západní diplomaty. Británie, Polsko,Finsko a dále podle seznamu…

48; Ukrajinský soud si předvolal Giviho. Připomeňme, že hrdina Doněcké republiky plukovník Michail Tolstych zahynul v důsledku diverze před rokem.

49; Nové ruské vládě poradili, aby investovala peníze do škol. Systém vzdělávání v Rusku potřebuje mnohem víc peněz z rozpočtu, než dostává dosud.

50; Armáda Doněcké republiky je připravena odrazit útok ukrajinské armády. Pokud Kyjev podnikne další pokus o bleskovou válku v Donbasu, pak jeho vojáky budou čekat jen další kotle, zajetí nebo smrt.

51; Estonští narkomani ukradli důstojníkovi NATO note-book s tajnými informacemi. Podle záznamů z bezpečnostních kamer se podařilo zjistit zloděje, kteří ale do příjezdu policie stihli počítač za 50 euro prodat.

52; Ukrajinský neonacista Dmitrij Korčinskij slibuje, že v Rusku zorganizuje tisíce případů jako v Kemerovu. Ve svém divokém prohlášení vyzval k tomu, aby si Ukrajina vzala příklad z Britů a Američanů, kteří se nikdy nestyděli bombardovat civilní objekty svých nepřátel.

53; V Radě federace odpověděli Naftogazu, který označil Gazprom za „kocourky“: Rozhodnutím Stockholmské arbitráže nic nekončí…

54; V Sýrii byli zabiti vojáci koalice vedené USA. Informuje o tom tzv. „Americká koalice“.

55; Kadyrov nazval vlády zemí, které zavádějí sankce proti Rusku, za politováníhodné lokaje. Kadyrov si myslí, že státům, které provádějí podobnou politiku, se nedá důvěřovat.

56; Rusko označilo za persony non grata třináct ukrajinských diplomatů. Rusko vyhošťuje 13 ukrajinských diplomatů, informuje oficiální stránka ruského ministerstva zahraničí.

57; Násilník a vrah své matky byl odsouzen k doživotnímu vězení. Centrální městský soud města Makejevka vynesl rozsudek nad násilníkem původem Vinnické oblasti.

58; Rusové uvolnění ze služby kvůli zdravotnímu stavu, budou povoláni do armády. Ministerstvo obrany plánuje povolat do armády několik tisíc lidí, kteří nemohli absolvovat povinnou službu ze zdravotních důvodů.

59; Rusko vyhošťuje diplomaty z 23 zemí. Rusko v pátek 30. března prohlásila za nežádoucí osoby diplomaty z 23 zemí světa.

60; Dluhy Ukrajinců za energie přesáhly 36 miliard hřiven. V únoru dluh obyvatelstva za spotřebu energie stoupl o 11,9%.

Pátek, 30.3.2018 – večer:

1; Proč nám to děláte? Klimkin komentoval vyhoštění ukrajinských diplomatů z Ruska. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin označil vyhoštění ukrajinských diplomatů z Ruska za „nonsens“. My jsme se přece nikoho v Salisbury otrávit nesnažili…

2; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Luganska. SBU zadržela podezřelého z atentátu na poslance Mosijčuka. Během domovní prohlídky v místnostech zadrženého pracovníci tajných služeb objevili a zabavili střelné zbraně, munici a výbušniny.

3; Britská policie bez vysvětlení důvodů prohledávala ruské letadlo společnosti Aeroflot v Londýně. Posádka odmítla opustit letadlo, protože prohlídka letadla v nepřítomnosti zástupce posádky je nepřípustná.

4; Rusové si začínají brát čím dál více mikropůjček. Podle informací ekonomů reálné příjmy obyvatelstva klesají, přitom někteří lidé už vyčerpali i své finanční rezervy.

5; V Nejvyšší radě informovali, kolik ukrajinských diplomatů zůstává v Rusku. V Rusku po vyhoštění zůstává pracovat několik desítek ukrajinských diplomatů a konzulů.

6; Zacharova komentovala možný důvod prohlídky ruského letadla v Londýně. Velká Británie se nejspíš snaží o záchranu své reputace ztracené v souvislosti s případem Skripal.

7; Ve Scotland Yardu komentovali prohlídku ruského letadla v Londýně. Představitel Scotland Yardu prohlásil, že policie hlavního města na palubě ruského letadla žádnou prohlídku nedělala.

8; Zahraniční dluh Ruska se snížil o 10 miliard dolarů. Celkový objem zahraničního dluhu Centrální banka odhaduje ve výši 518,872 miliard dolarů.

9; Ukrajinský soud zabavil ruskou rybářskou loď „Nord“ zadrženou pohraničníky v Azovském moři.

10; U Moskvy vznikl požár psychiatrické nemocnice. Plocha požáru i jeho okolnosti jsou předmětem vyšetřování.

11; Instruktor ukrajinské armády vyprávěl o účasti Západu na válce v Donbasu a o děsivých ztrátách ukrajinských ozbrojených sil. Informovalo o tom ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky.

12; Ve Státní dumě obvinili Velkou Británii z právního nihilismu. Předtím Britská policie a celnice provedli prohlídku letadla letecké společnosti Aeroflot na letišti v Londýně.

13; Ukrajinská armáda znovu porušila Velikonoční příměří v Luganské republice. Ukrajinská armáda už potřetí porušila Velikonoční příměří.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?