Přehled zpráv – RusVesna 6.3.2018

naftogaz_11; Ukrajinský Naftogaz vede rozhovory o novém úvěru Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Naftogaz může přijít na mezinárodní finanční trh a vydat euroobligace ve značné výši.

2; Stínový bankovní sektor Ruska prudce roste. Aktiva stínového bankovního sektoru v Rusku se v roce 2016 odhadovaly na 76,3 miliardy dolarů.

3; Bývalý velvyslanec USA připomněl, jak v SSSR hladověl a stál ve frontě na banány. Americký diplomat vyprávěl o svém životě v sovětské Moskvě.

4; V Senátu USA stanovili podmínku zrušení protiruských sankcí. Senátor státu Aljaška Daniel Sullivan promluvil o podmínkách zrušení sankcí. Rusko musí zastavit své aktivity v řadě oblastí, kde to odporuje zájmům USA. V opačném případě bude jejich platnost pokračovat.

5; Na ukrajinském ministerstvu obrany prozradili, kolik žen slouží v zóně ATO. Na ministerstvu dodali, že v roce 2018 bude uveden v činnost plán na dodržování genderových otázek ve vojenské sféře.

6; V Charkově nezaměstnaný muž prodal policistům drogy. Nyní se řeší otázka kvalifikace činu a případné uvalení vazby na podezřelé.

7; Rusko odmítlo návrhy Západu. Vyřešit si své problémy na náš účet se vám nepodaří. Poslední dny se vyznačovaly šokující aktivitou Ruska hned v několika sférách, především ve vojenské, ale i diplomatické.

8; Rozpadající se Evropa: Kdo může za tento stav? Evropané s nostalgií vzpomínají na dávnominulé doby, kdy mohli u sebe doma klidně žít a ničeho se nebát.

9; Nemáme se s ukrajinskými fašisty o čem domlouvat, říká velitel batalionu Armády Luganské republiky. Od 5. března platí v Donbasu nové „absolutní příměří“.

10; Funguje v Rusku plán náhrady dovozu? Byla zveřejněna ohromující analýza. Situace v ruské ekonomice má obrovský význam pro země blízkého zahraničí, přesto se o ní málo píše a moc se to nerozebírá.

11; Pokud bude zítra válka… Ukrajinská moc si udělala jasno ohledně spojenců a nepřátel. A počátek tohoto konfliktu je naprosto možný už v dohledné perspektivě.

12; Šampión z Německa překvapil svět tím, že si na závodech ve Švédsku oblékl ruský dres. Všimli si toho komentátoři lyžařského maratónu.

13; Známý kyjevský publicista Alexandr Zubčenko komentoval poslední „vítězství“ a iniciativy ukrajinských úřadů. Velká pozornost se věnuje i netradičním krokům Naftogazu a reakcím Gazpromu.

14; Kim Čong-un má v úmyslu sjednotit Koreu. Lídr KLDR se setkal s delegací z Jižní Koreje.

15; NATO si nepřeje novou studenou válku a závody ve zbrojení, říká Stoltenberg. Generální tajemník učinil toto prohlášení v souvislosti se zkouškami nadzvukových raketových komplexů v Rusku.

16; Německý expert do Ruska roste bez ohledu na sankce, píše německý tisk. Sankce nefungují, píše německý finančně-ekonomický list Deutsche Wirtschafts-Nachrichten.

17; Dítě bylo popáleno elektrickým proudem v černigovském autobuse. Lékaři bojují o jeho život. Městská infrastruktura na Ukrajině se rozpadá. Životnost sovětských výrobků byla vyčerpána až do konce a nyní se to začíná projevovat.

18; OSN chce zákonem stanovit další lidské právo. Jde o právo měnit nebo si samostatně vybrat pohlaví.

19; Porošenko přihodil do svého daňového přiznání milion hřiven příjmů. A běží teprve třetí měsíc roku.

20; Přicházíme o miliardy: Moskva, Peking a Brusel nás okrádají, říká Trump. Podle jeho slov může Amerika s těmito zeměmi o tom jednat, ale oni si to nepřejí.

21; Moskva obvinila Washington z vnucování demokracie šedesáti zemím. Američané se vměšovali do vnitřních věcí šedesáti zemí včetně Ruska, a to nejméně stodvacetkrát za posledních 70 let.

22; Putin se pokouší vrátit světu pojem strategické rovnováhy, píší francouzská média. Poselství prezidenta Ruska Federálnímu shromáždění mnozí na Západě vyhodnotili jako počátek nových závodů ve zbrojení.

23; Bývalý plukovník hlavní správy ruské rozvědky otrávený v Británii se bál o svůj život a žádal policii o pomoc. Podle informací médií se šestašedesátiletý Skripal nyní nachází v oddělení intenzivní léčby.

24; SpaceX odpálila Falcon 9 se španělskou družicí, Start, který byl naplánován na konec února a odložený z technických důvodů, se odehrál v 8:33 moskevského času.

25; Sílu mi dodává Vlast. Snažím se sledovat vše, čím Rusko žije. Viktor But vyprávěl o deseti letech, které strávil v americkém vězení. Dej Bůh, aby naše země vzkvétala. Těmito slovy ukončil své interview.

26; K čemu budou Pentagonu bojoví transgendeři? Nyní v americké armádě podle různých odhadů slouží dva a půl až sedm a půl tisíce transgenderů.

27; Čína zaujala druhé místo mezi ekonomikami světa. Čína nadále dýchá na záda Spojeným státům v ekonomické oblasti a předvádí slušný růst a snahu o prvenství.

28; KLDR spustila jaderný reaktor, hlásí západní analytici. Pokud znovu funguje jaderný reaktor, znamená to, že KLDR obnovila výrobu plutonia, píše se v článku.

29; Policista byl vyhozen z práce po srážkách u budovy Nejvyšší rady. Hlídkový policista je obviněn, že použil slzný plyn proti novináři.

30; Angličané trpí fobiemi, říká poslanec Státní dumy Lugovoj v souvislosti s bývalým plukovníkem hlavní zprávy ruské rozvědky otráveným v Británii. Média se mohou pokusit nafouknout kolem toho další skandál s obviněními na adresu ruských tajných služeb.

31; Expert informoval o hlavních výhodách kolového tanku. 4. března se svět dověděl, že v Rusku bude v nejbližší době vyvinut tank na kolové platformě „Bumerang“.

32; Vždycky plníme to, na čem jsme se dohodli. Za co v Namibii poděkovali Sergeji Lavrovovi? Návštěva ruského ministra zahraničí na jihu Afriky má dodat impuls ekonomickým vztahům.

33; Hromadná smrt v Berdičevu v Žitomirské oblasti. V domě bylo nalezeno osm mrtvých lidí tří generací. Nejmladší byl jeden rok. Toho, že nikdo z rodiny už druhý den nevychází, si všimla sousedka. Předběžně byla stanovena příčina: Otrava kysličníkem uhelnatým.

34; Byly zveřejněny podrobnosti o výbuchu v Doněcku. V okamžiku výbuchu se v autě nacházel muž a žena.

35; Objevil se přepis rozhovoru posádky havarovaného An-148 v posledních sekundách před katastrofou. Letadlo havarovalo v Moskevské oblasti 11. února jen několik minut po startu z letiště Domodědovo.

36; Pětadvacetiprocentní úder: Jak odpoví Evropská unie Spojeným státům: EU se chystá uvalit na podstatnou část amerického dovozu drakonická cla.

37; OSN: Svět utratil 233 miliard dolarů na krize z posledních deseti let. Mezinárodní společenství za posledních deset let utratilo na nejrůznější krize více než 233 miliard dolarů.

38; Porošenkova kolona srazila důchodce. Automobil, který chodce srazil, zůstal na místě nehody. Na jeho kapotě je patrná promáčklina.

39; Ukrajinská armáda posiluje útočnou skupinu a maří příměří. Ukrajinské úřady mluví o připravenosti plnit dosažené dohody, ale ve skutečnosti už připravují plány na jejich zmaření.

40; V centru Vídně zneuctili pomník sovětských vojáků. Fasáda památníku sovětských vojáků-osvoboditelů byla polita černou barvou.

41; V březnu budou márnice na Ukrajině zavaleny mrtvolami, říká bývalý poslanec Nejvyšší rady. Aby mohli pohřbít člověka, bude nyní nutné čekat až několik týdnů, což mže vést ke kolapsu.

42; Schizofrenika ze mě udělala média, konkrétně stránka Russkaja Vesna, říká Ilja Kiva. Informace o své diagnóze tento skandálně známý bývalý šéf protidrogového odboru ukrajinské národní policie ale nepopřel.

43; Ukrajina vypouští vojenské vrtulníky podél linie dotyku. Odpoledne to oznámili v zastoupení Doněcké republiky ve Společné, centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

44; Urážlivé a ponižující podmínky. V Rusku reagovali na prohlášení amerického senátora o možnosti zrušení sankcí. Máme své národní zájmy a ty nezávisí na přání senátora z Aljašky.

45; V Generálním štábu ukrajinské armády slíbili, že vrátí Krymu Ukrajině. Ukrajina nejen vyřeší otázku vrácení kontroly nad „okupovanými teritorii Doněcké a Luganské republiky, ale vrátí i Krym, tvrdí zástupce Generálního štábu ukrajinské armádě.

46; Na frontové linii v Doněcké republice došlo k mohutnému výbuchu. Okolnosti situace se zjišťují.

47; V Sýrii havaroval ruský vojenský dopravní letoun. Havárii potvrdili na Ministerstvu obrany Ruské federace. Zahynulo 32 lidí, z toho šest členů posádky.

48; Sto dní: Putin si zahrál ve videu k fotbalovému mistrovství 2018. Do startu šampionátu zbývá sto dní a k tomuto datu je věnováno video, kde je zachycen i Vladimir Putin.

49; V Rostově muž s kinžálem vzal rukojmího na ulici. S ozbrojeným mužem bylo zahájeno vyjednávání.

50; Britské ministerstvo zahraničí hrozí bojkotem fotbalového mistrovství v reakci na otravu bývalého rozvědčíka Skripala. Příslušné prohlášení učinil ministr zahraničí Boris Johnson.

51; Luganská republika: Ukrajinská armáda zmařila „absolutní příměří“, hlásí velení. Příměří začalo platit v noci na 5. března.

52; Londýn nebude pokorně trpět ruskou hrozbu, řekl britský ministr obrany. Už i „hrdý Albion“ po pěti dnech konečně reagoval na poselství Vladimira Putina, ale zjevně nepochopil hlavní myšlenku: Rusko netouží po válce.

53; Na místě havárie An-26 byla nalezena černá skříňka. A byla převezena na vojenskou základnu Hmeimim. Mediální složky teroristických band ohledně této letecké katastrofy mlčí, což potvrzuje verzi ministerstva obrany, že letoun nebyl sestřelen. Podle všeho narazil na zem 500 metrů před začátkem přistávací dráhy.

54; Lidé spolupracují s policií. Fantastická společná operace v Rostově. Zločinec, který zajal rukojmí na ulici v Rostově byl dopaden a zneškodněn společnými silami policie a lidí.

55; Putin vyjádřil soustrast příbuzným obětí letecké havárie. Prezidenta podrobně informovali o havárii ruského vojenského dopravního letounu v Sýrii.

56; Kyjev nemá alternativu: Proč Porošenko bude muset jednat s Ruskem o plynu? Nakupovat plyn od Evropy znamená ještě více zvyšovat cenu pro obyvatelstvo.

57; Obrněný „Kuguar“ se převrátil v Kyjevě na bok a zablokoval dopravu. Dnes přes den došlo v Kyjevě k dopravní nehodě s obrněným automobilem.

58; Pilot je hrdina. Odvedl letoun od obytných domů směrem na citrusovou plantáž. Očitý svědek vyprávěl okolnosti havárie An-26 v Sýrii. Při přistávacím manévru odhodil vítr letoun do strany, po sedmi vteřinách zpátky, letoun ztrácel výšku, při úderu o zem se převrátil a přišel o křídlo, které zaletělo do místních skleníků, trup letadla se pohyboval po zemi dál. Okamžitě vznikl požár.

59; Ředitel CIA navštívil Avdějevku, připravují se provokace. Během setkání Petr Porošenko dostal od Mika Pompea řadu pokynů.

60; Doněcké ministerstvo vnitra zveřejnilo příčinu výbuchu automobilu v Doněcku. Policisté objevili v poškozeném dopravním prostředku tělo ženy narozené roku 1979.

61; Ksenija Sobčak žádá od Ukrajiny povolení k návštěvě Krymu. Kandidát na prezidenta Ksenija Sobčak se obrátila na velvyslanectví Ukrajiny s prosbou o povolení přijet na území Krymu.

62; Americká rozvědka informovala o roli Ruska v syrské válce. Šéf vojenské rozvědky USA přiznal, že akce Ruska v Sýrii změnily průběh konfliktu.

63; V pařížské restauraci vzali bandité šavlí návštěvníkovi skalp. Útočníci si vzali nejen skalp, ale také mu usekli jednu celou paži a na druhé usekli zápěstí.

64; Na ruském ministerstvu obrany upřesnili počet obětí havárie An-26 v Sýrii (33+6) a zdůraznili, že všechny osoby nacházející se na palubě byli příslušníky ruských ozbrojených sil.

65; Na Krymu odpověděli na úmysl Ksenije Sobčak navštívit poloostrov na základě povolení Ukrajiny. Sobčak se nedávno obrátila na ukrajinské velvyslanectví s žádostí o povolení ke vstupu.

66; Tvrdé boje u Damašku. Západ otevřel druhou frontu ve prospěch ozbrojenců. Nový herec, která bude použita pro inscenování „děsivých záběrů následků Asadova útoku“, žije ve Východní Ghútě a jmenuje se Mohamed Najem.

67; Polské ministerstvo zahraničí reagovalo na protipolský pochod ve Lvově. Ministerstvo vyjádřilo znepokojení z konání demonstrací takovéhoto druhu.

68; Nejvyšší rada označila Annu Achmatovovou za „velkou ukrajinskou básnířku“. Rusku prý z ní udělala jen „imperiální propaganda Moskvy“, prohlásil Lozovoj.

69; Ukrajina předala Doněcku tělo bojovníka Doněcké republiky zabitého v zajetí. Podle slov zástupce ministerstva obrany v nejbližší době bude provedena forenzní expertíza těla.

70; Forbes rozptýlil mýtus o kvalitních ukrajinských potravinách. Nejbližší sousedé Ukrajiny skončili na vyšších pozicích žebříčku.

71; V Oděse byla na ulici objevena mrtvola Rusky. Na místě zasahuje operativní vyšetřovací skupina.

72; Sobčak bude na Krymu přivítána jako Porošenko, říká poslanec. Sobčak svou žádostí adresovanou ukrajinskému velvyslanectví plní zadání zahraničních úředníků a diskredituje se jako ruský politik.

73; Ministerstvo obrany: Při havárii An-26 v Sýrii zahynul generálmajor, důstojníci a praporčíci. Byl zveřejněn seznam obětí havárie An-26 v Sýrii.

74; USA vyzvaly Porošenka, aby pokračoval v reformách a bojoval s korupcí. Kromě toho v telefonickém rozhovoru s Porošenkem slíbil viceprezident USA, že bude Rusko vyzývat k odpovědnosti.

75; Porošenko uvalil sankce na čtyři banky. V tiskové službě prezidenta poznamenávají, že rozhodnutí bylo schváleno na podporu návrhu Národní banky Ukrajiny.

76; Důchodce sražený Porošenkovým doprovodem vzal celou vinu na sebe. Probral se z bezvědomí a potvrdil, že porušil pravidla silničního provozu, řekl ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov.

77; Na Donbas míří kompletní 57. brigáda ukrajinské armády. Do pohybu se dalo i velké množství vojenské techniky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?