Tabákové šílenství v anglické Premier League. Manažeři bijí na poplach

Britští fotbaloví manažeři jsou stále více znepokojeni rostoucí popularitou žvýkacího tabáku mezi hráči.

Existují obavy, že rostoucí počet hráčů z Premier League vyhledává žvýkací tabák, a to i přes zákaz prodeje ve Spojeném království. Prodej žvýkacího tabáku je v Británii od roku 1992 nezákonný poté, co bylo odhaleno, že způsobuje rakovinu. Lze ho však získat přes internet.

Zatímco sáčky žvýkacího tabáku pro zvýšení výkonu nejsou zakázány, jsou však na hledáčku Světové antidopingové agentury. Fotbalisté věří, že pokud umístíte sáčky mezi horním rtem a dásní, 27,3 mg nikotinu pomůže ke zvýšení koncentrace a ostražitosti. Tabák přichází v plechovkách, které obsahují 18 balení v několika příchutích, včetně máty, a nabízejí nikotinový účinek asi třikrát větší, než je 10 mg v cigaretě.

Anglická fotbalová hvězda Jamie Vardy připustil, že v minulosti bral žvýkací tabák, aby zvýšil svou duševní ostrost, a to dokonce i v mezinárodních zápasech.

I když neexistuje žádný náznak nějakého nesprávného postupu, množství hráčů, kteří tabák využívají, vyvolává obavy manažerů.

Zástupce generálního ředitele společnosti PFA John Bramhall připustil: „Je to něco, čeho jsme si vědomi a budeme to sledovat.“


Není zde článek celý?