Apríl v politice: Babiš zadržen v Moskvě, Cikrt u Kena, Rozner u Lidovců

Jeden z aprílových žertů. | FOTO: Facebook.com

Terčem aprílových žertů se nestal jen Miloslav Rozner, o kterém lidovec Tomáš Zdechovský napsal, že přestupuje do KDU-ČSL, kde bude kandidovat do Evropského parlamentu. Na sociálních sítích koluje také žert směrovaný na premiéra v demisi Andreje Babiše.

Falešná zpráva ČTK hovoří o tom, že Andrej Babiš byl při cestě na dovolenou (kde nyní skutečně je) zadržen na letišti v Moskvě. Dále je v textu uvedeno, že Babiš byl zadržen kvůli tomu, že se prý zachoval jako špatný agent, když nechal vyhostit několik ruských „diplomatů“ z ČR. Rusové ho prý drží na neznámém místě. V reakcích politiků je například výzva MIroslava Kalouska, aby Armáda ČR vyslala záchranné komando. V hnutí ANO je prý panika. Nikdo neví, co má dělat, komunisté se radují a Okamura se zabarikádoval.

Aprílového žertu se dopustil také Tomáš Cikrt, bývalý mluvčí MInisterstva zdravotnictví, kde působil v éře ministra Julínka za ODS. „Téměř čtyři roky ve Zdravotnickém deníku byly krásné, ale cítím hlubší odpovědnost za celý resort. Stejně by to prasklo, takže: Od 3. dubna nastupuji na ministerstvo zdravotnictví jako mluvčí, zkrátka vracím se do stejné řeky 🙂 Tak mi držte palce přátelé, ať je mise úspěšná. Přes svátky už trochu trénujeme – Adam si poctivě dělá poznámky,“ napsal Cikrt ve zveřejněné fotografii.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?