Babiš dementoval Babiše. 8 případů, kdy šéf hnutí ANO měnil názor

Absurdní obrázek Andreje Babiše z jeho marketingové dílny. | FOTO: Fb Andreje Babiše

Po útoku na Sýrii kvůli použití chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu premiér v demisi Andrej Babiš nejprve vyjádřil loajalitu ke spojencům, po návštěvě u prezidenta Miloše Zemana ale začal couvat. Není to rozhodně poprvé, kdy měnil názor – podívejte se na ty nejkřiklavější příklady.

 1. Sýrie

  „Úder proti syrskému režimu, který útočí chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, byl nevyhnutelný. Z prvních informací vyplývá, že byl veden přesně a zasažena byla taková zařízení, která slouží k výrobě či přechovávání chemických zbraní.“

  „Vojenský zásah nic neřeší, neřeší to situaci lidí, kteří tam žijí. Je třeba si sednout za stůl a společně to řešit.“

 2. Nejedlý a Mynář

  „Pan prezident je loajální ke svým nejbližším spolupracovníkům možná až nekriticky,“ zaznělo nejprve a z rozhovoru vyplynulo, že se jedná o Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře.

  „Neříkal jsem, aby se zbavil svých spolupracovníků. Řekl jsem, že mu nedělají reklamu. Nic takového bych si nedovolil.“

 3. Vláda s SPD a KSČM

  „Tak ještě jednou. Ve vládě NEBUDEME s komunisty ani s Okamurou, a samozřejmě ani s Kalouskem.“

  Vláda s okamurovci a komunisty? „Je jedinou variantou na stole.“

 4. Zvýšení mezd řidičům

  „Chci to zrušit, protože je to nesmysl. Byla to jen akce pana premiéra před krajskými volbami, kdy se chtěl zalíbit a myslel si, že získá hlasy v krajských volbách. Aby premiér určoval mzdy řidičů soukromých přepravců, to je nesmysl.”

  „Právě jsme s šéfkou Asociace krajů Janou Vildumetzovou a šéfem Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem domluvili, že peníze na řidiče zabezpečí kraje. Vláda bude hledat peníze na opravy silnic 2. a 3. tříd. Budeme ale společně hledat způsoby, jak profesi řidiče lépe oceňovat.“

 5. Kleslová a poradenské služby pro ČEZ

  “Já nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu 15 let a je to otázka ČEZ. Pokud ČEZ ji potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší.”

  “Ta smlouva by měla být ukončena okamžitě, není to dobře.”

 6. Stížnosti na Českou televizi

  Babiš po reportážích o jeho problémech s dluhopisy ve stížnosti žádal ČT, „aby v této souvislosti přijala ve vztahu k redaktorům odpovídající opatření, a to včetně pracovněprávních“.

  „Standardně se to do stížností dává. Ale pan Babiš si uvědomuje, že to vyvolá vlnu kritiky. Rozhodl, že tam tu větu vynechá. Nemá v úmyslu nechávat někoho vyhodit,“ vysvětlovala později Babišova mluvčí Kubovičová.

 7. Miloš Zeman

  „Zeman pro mě představuje pokračovatele Klausova kapitalistického mafianismu a korupce.“

  „Rozdíl mezi Milošem Zemanem a exprezidentem Klausem je velký. Jsem přesvědčen, že Miloš Zeman je nezkorumpovatelný politik, ale měl kolem sebe lidi, kteří získávali různé výhody, aniž on o tom věděl. Opoziční smlouva umožnila lidem v pozadí dělat nějaké kšefty, to asi pravda je. Ale jasně, na Miloše Zemana jsem změnil názor.“

 8. Řízení Agrofertu po zvolení do sněmovny

  „Já, pokud budu jenom poslancem, tak neudělám žádnou změnu, a pokud bych měl být ve vládě, tak určitě odejdu z Agrofertu a nebudu ho řídit.“

  Jen krátkou dobu předtím v rozhovoru pro ČTK Babiš uvedl, že pokud bude zvolen, Agrofert povede někdo jiný.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?