Babiš už trapně lže i kvůli obrázku na Facebooku. Má to premiér zapotřebí?

Jak se zdá, Andrej Babiš má vymýšlení si tak zažité, že se ho nedokáže zbavit ani v momentě, kdy dává úplně bezvýznamný status na sociální síť. Nebo lépe řečeno, když to dělají jeho marketéři v čele s Markem Prchalem. Dokazuje to i příspěvek na Facebooku, v němž se premiér v demisi chlubí, co zase dokázal a doprovází to ilustrací, kterou vytvořili jeho lidé. Tam je ovšem ten problém. Onoho superhrdinu totiž lze stáhnout z fotobanky a ve skutečnosti rozhodně není z dílny všehoschopných Babišových lidí.

Na další „fake“ ze strany předsedy hnutí ANO upozornil na svém facebookovém profilu grafik a designér Jan Škuta. Všiml si totiž, že výtvor lidí z okolí Andreje Babiše rozhodně není z jejich dílny.

„Tady jsou fakta. Tohle mi teď poslali kolegové, nakreslili mě jako supermana,“ chlubí se předseda vlády bez důvěry na svém profilu. „Lidi budou určitě říkat, že jsem si to vymyslel, ale nevymyslel,“ dodává.

K tomu mu ovšem Škuta dopsal nepříjemnou pravdu, která měla zůstat Babišovým voličům skryta. „Taky jsem našel nějaká fakta: kdyby někoho zajímalo, kdo jsou to ti Vůdcovi věrní kolegové, tak jsem kdyžtak po pětiminutovém pátrání zjistil, že jsou to Kolumbijci z fotobanky,“ píše grafik na Facebooku. „Nemáš zač, Máro!“ neodpustil si narážku na marketingového guru hnutí ANO, Marka Prchala.

Další lež z dílny politického podnikatele je tak odhalena, ale zdaleka není poslední. Babiš a jeho lidé ukazují, že ohýbání reality je jejich základním dorozumívacím prostředkem. Zatím to funguje, tak nemají důvod cokoliv měnit.

Když ovšem nedokážou říkat pravdu ani u takové prkotiny, jako je obrázek ke statusu na sociální síti, začíná se zdát, že to zřejmě bude patologické a už opravdu každé tvrzení z hnutí ANO a od jeho šéfa bude muset být bráno s velkým odstupem.

Není zde článek celý?