Bojovnici Jaiš al-Islam v Dúmě požádali o jednání s vládou

Bojovnici radikální skupiny Jaiš al-Islam, kteří obsadili město Dúma ve východní Ghútě, požádali syrskou vládu o vyjednávání, uvádí agentura SANA s odkazem na zdroj.

„Vláda zahájí jednání do dvou hodin,“ uvedla agentura.

Podle zdroje přišla příslušná žádost po masivních útocích radikálů během vojenské operace vládních sil. Také se uvádí, že vláda souhlasila s jednáním „s cílem záchrany civilistů a propuštění vězňů“.

Vládní síly zahájily operaci v Dúmě poté, co bojovnici Jaiš al-Islam přerušili příměří a zahájili raketovou a minometnou palbu po centru Damašku a jeho okolí, což vedlo ke smrti sedmi lidí.

Kromě toho v pátek večer teroristé otevřeli palbu na humanitární koridor v Muhajam al-Wafedín. Syrské letectví reagovalo tím, že několikrát zaútočili na pozice radikálů.

Dúma zůstává poslední baštou teroristů ve východní Ghútě. Díky dohodám, kterých bylo dosaženo dříve, všichni bojovníci Failak ar-Rahmán a jejich rodiny byli schopni vystoupit z města do provincie Idlib a na začátku týdne skupina bojovniků Jaiš al-Islam opustila poslední město v Ghútě.


Není zde článek celý?